Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zálohy na pojištění  (Přečteno 1148 krát)

Mates6

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Zálohy na pojištění
« kdy: Únor 26, 2009 »

Dobrý den, mohl by mi někdo poradit, dle čeho se určují zálohy na pojištění?
Jde mi o to, že v loňském roce, jsem byl do července student, do konce září jsem byl vedený na pracáku a od října do prosince jsem byl zaměstnán ve firmě. Kvůli krizi jsem byl zase v lednu na pracáku a teď v únoru jsem nastoupil do další firmy.
Chtěl bych, aby moje samostatně výdělečná činnost, byla brána jako vedlejší, ale nevím podle čeho se to vyhodnocuje, zda podle platu v loňském roce, nebo podle letošního roku. Co jsem se dočetl, tak musí být můj příjem v zaměstnání vyšší než 12x8000. Jenže nevím, zda se to počítá za celý rok, nebo podle měsíčního platu za měsíc, kdy jsem nastoupil.
Děkuji za každou radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Zálohy na pojištění
« Odpověď #1 kdy: Únor 27, 2009 »

Pro rok 2008 platí minimální příjem ze zaměstnání ve výši alespoň 96 tis. Kč (včetně případné nemocenské).
V roce 2009 bude vaše samostatná výdělečná činnost považována za vedlejší v měsících, ve kterých jste byl zaměstnán, výše příjmu už není důležitá. Hlavní je, že máte zaměstnání, které zakládá vaši účast na nemocenském pojištění - tedy pracovní poměr, nebo dohodu o pracovní činnosti (kromě zaměstnání malého rozsahu).
IP zaznamenána
Stran: [1]