Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Daňové přiznání studenta  (Přečteno 1859 krát)

helena

  • Host
Daňové přiznání studenta
« kdy: Únor 11, 2009 »

Dobrý den 22 letá dcera studující vysokou školu si občas přivydělává komparsem a jako hosteska u různých zaměstnavatelů, výdělky nejsou zdaněny, živnostenský list nemá.Jak vysoký roční příjem musí být, aby se muselo podat daňové přiznání.Je nějaký limit?Stačí, když částky sama vyplní nebo je musí doložit potvrzením od zaměstnavatele a nebo ten je zašle finančnímu úřadusám? Předem děkuji za odpověď. Helena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání studenta
« Odpověď #1 kdy: Únor 15, 2009 »

Od daně z příjmů je osvobozen příležitostný příjem do výše 20 tis. Kč za rok a v tomto případě by dcera nemusela podávat daňové přiznání. Pokud by příjem přesáhl tuto hranici, pak se celý příjem zdaňuje podle § 10 zákona o daních z příjmů - uvádí se v příloze č. 2 daňového přiznání. Stačí, když si částky vyplní sama. Pokud se opravdu jedná o nezdaněné příjmy (nejde se o pracovněprávní, nýbrž o občanskoprávní vztahy), pak objednatelé finančnímu úřadu nic neposílají, oznamovací povinnost by měli v případě, že dceři za rok vyplatili víc, než 40 tis. Kč.
IP zaznamenána

lucuska

  • Host
Daňové přiznání studenta
« Odpověď #2 kdy: Únor 20, 2009 »

Dobrý den, jsem studentka a mám 2 brigády současně. U prvního zaměstnavatele jsem podepsala dohodu a prohlášení k dani, u druhého mám pracovní smlouvu. Ani u jednoho zaměstnavatele nedostávám více jak 5000,-Kč. Jsem povinna podat daňové přiznání? Děkuji za odpoveď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Daňové přiznání studenta
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2009 »

Záleží na výši hrubého příjmu ze zaměstnání, ve kterém jste nepodepsala prohlášení k dani. Pokud jste měla u zaměstnavatele, u kterého jste nepodepsala prohlášení, hrubé příjmy do 5.000,- Kč měsíčně, pak je zaměstnavatel zdanil srážkovou daní (která je konečná, nemusíte ji vyúčtovávat) a vy tedy nejste povinna podat daňové přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]