Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Jak získat IČO na živnostenský list  (Přečteno 12139 krát)

Fearix

  • Host
Jak získat IČO na živnostenský list
« kdy: Únor 16, 2008 »

Dobrý den,
chci si vytvořit živnostenský list v oboru grafické práce a kresličské práce, jsem totiž nezávislý webdesigner.

Mám velký zájem o získání čísla IČO. Je to možné i když bude jen nezávislý pracovník? Co proto musím udělat? Kolik by to stálo?

Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak získat IČO na živnostenský list
« Odpověď #1 kdy: Únor 17, 2008 »

Pokud si vyřídíte živnostenský list, tak vám automaticky přidělí IČO (správně IČ - identifikační číslo), které živnostenský odbor zapíše do ŽL. Bude vás to stát rovnou tisícovku:-)  Jedná se o živnost volnou, nemusíte ani prokazovat odbornou způsobilost. Stačí být plnoletý, svéprávný a pokud možno bezúhonný -  budete potřebovat výpis z rejstříku trestů nejdéle 3 měsíce starý. Zajděte si na živnostenský odbor ohlásit živnost (výpis z rejstříku trestů s sebou), ostatní už vám řeknou na místě.
IP zaznamenána

Karel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
Jak získat IČO na živnostenský list
« Odpověď #2 kdy: Únor 17, 2008 »

Citace: Zdena
Pokud si vyřídíte živnostenský list, tak vám automaticky přidělí IČO (správně IČ - identifikační číslo), které živnostenský odbor zapíše do ŽL. Bude vás to stát rovnou tisícovku:-)  Jedná se o živnost volnou, nemusíte ani prokazovat odbornou způsobilost. Stačí být plnoletý, svéprávný a pokud možno bezúhonný -  budete potřebovat výpis z rejstříku trestů nejdéle 3 měsíce starý. Zajděte si na živnostenský odbor ohlásit živnost (výpis z rejstříku trestů s sebou), ostatní už vám řeknou na místě.
Výpis z Rejstříku (už) není nutný.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Jak získat IČO na živnostenský list
« Odpověď #3 kdy: Únor 18, 2008 »

Tak ono už to funguje? Děkuji za upozornění a Fearixovi se omlouvám.
IP zaznamenána

Martin23

  • Host
Jak získat IČO na živnostenský list
« Odpověď #4 kdy: Březen 12, 2008 »

Dobrý den, dnes jsem byl na živnost. úřadě, protože chci \"podnikat\" jako novinář. Slovo podnikat jsem dal schválně do uvozovek, jelikož na úřadě mi sdělili, že takovou živnost neznají - že musím na statistický úřad, kde mi přidělí IČO.  Je tento postup správný? A kde potom zjistím, jakou měsíční sumu mám platit na sociální a zdravotní pojištění? Děkuji za info.
IP zaznamenána

kremlin

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Jak získat IČO na živnostenský list
« Odpověď #5 kdy: Březen 13, 2008 »

Citace: Martin23
Dobrý den, dnes jsem byl na živnost. úřadě, protože chci \"podnikat\" jako novinář. Slovo podnikat jsem dal schválně do uvozovek, jelikož na úřadě mi sdělili, že takovou živnost neznají - že musím na statistický úřad, kde mi přidělí IČO.  Je tento postup správný? A kde potom zjistím, jakou měsíční sumu mám platit na sociální a zdravotní pojištění? Děkuji za info.
Nemůžete \"podnikat\" jako novinář, co je to za nesmysl. Jako novinář na volné noze přece působíte na základě autorského zákona.

Sociální se na vás vztahuje, jen když by byla činnost soustavná. Soustavnost určujete vy. A důchod asi chcete, tak ho plaťte :)

Zdravotní - dle zisku (výdaje mínus 40% paušál mínus sleva na poplatníka) - 13,5 %, minimálně osvč 1456 Kč.

Daně - do 7000 Kč měsíčně srážka 15 %, od 7001 Kč si daníte sám (výdaje mínus 40% paušál mínus sleva na poplatníka - 15% daň). Můžete si ale dát do autorské smlouvy klauzuli, aby vám to nedanili vůbec, což je pro vás výhodnější, uplatníte paušál a slevy.
IP zaznamenána

Staluk

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Jak získat IČO na živnostenský list
« Odpověď #6 kdy: Červenec 03, 2009 »

Hmmm a co kdyz jeste nejsem plnolety , ale mam nekoho kdo je a mohl by registrovat nasi firmu ted , a az ja budu mit 18 let tak ji oprevzit? a muzu ziskat zivnostensky list pres internet?
IP zaznamenána
Stran: [1]