Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ V MATEŘSTVÍ  (Přečteno 1902 krát)

Kateřina

  • Host
NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ V MATEŘSTVÍ
« kdy: Únor 04, 2009 »

Dobrý den.Jsem 3 rokem OSVČ.V únoru tohoto roku(2009),jsem si začala platit nemocenské pojištění(500,-měs).V období září,říjen tohoto roku,bych chtěla otěhotnět.Předpokládám,že půjdu na ryzikové těhotenství,jelikož jsem po rakovině děl.č.Chci se zeptat,zda mi bude vyplácena nemocenská a zároveň za mě bude stát platit zdravotní,soc. pojištění.
Dále se chci zeptat.....Provoz provozovny,mi nemá kdo zajistit.....chtěla bych činnos v době ryzikového těhotenství přerušit.Tak se chci zeptat,jestli mohu a nebude to mít vliv na vyplácení nemocenské v době ryzikového těh.,nebo přímo na podpořě v mateřství(ta je myslím půl roku).Děkuji za radu,Katka
IP zaznamenána

jajina

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 26
NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ V MATEŘSTVÍ
« Odpověď #1 kdy: Únor 06, 2009 »

Dobry den,
prosim o radu. Syn je v cast. inv. duchodu. Hlasen u OZP, presto ze tam syn nahlasi v 3/08 , ze zacal podnikat, jako CID,  tak po nem nyni chtela OZP 1456 Kc mes., jako hlavni cinnost - to se jiz vysvetlilo. Meli tam trochu chaos.  Poradte mi, zda ma  podavat na OZP  prehled za r. 2008 po podani danoveho priznani? Na CSSZ ho samozrejme podat musi, to je mi jasne, ale s OZP si nejsem jista. Zaslala bych jim ho, ale aby tam v tom nemeli jeste vetsi chaos. Stejne pravdepodobne bude v mirne ztrate.
Moc dekuji za odpoved
Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ V MATEŘSTVÍ
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2009 »

Přehled o příjmech a výdajích určitě podejte, je to vaše povinnost (§ 24/2 zákona o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění), za nepodaný přehled mohou dát pokutu do výše 50 tis. Kč.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
NEMOCENSKÉ POJIŠTĚNÍ V MATEŘSTVÍ
« Odpověď #3 kdy: Únor 12, 2009 »

Citace: Kateřina
Dobrý den.Jsem 3 rokem OSVČ.V únoru tohoto roku(2009),jsem si začala platit nemocenské pojištění(500,-měs).V období září,říjen tohoto roku,bych chtěla otěhotnět.Předpokládám,že půjdu na ryzikové těhotenství,jelikož jsem po rakovině děl.č.Chci se zeptat,zda mi bude vyplácena nemocenská a zároveň za mě bude stát platit zdravotní,soc. pojištění.
Dále se chci zeptat.....Provoz provozovny,mi nemá kdo zajistit.....chtěla bych činnos v době ryzikového těhotenství přerušit.Tak se chci zeptat,jestli mohu a nebude to mít vliv na vyplácení nemocenské v době ryzikového těh.,nebo přímo na podpořě v mateřství(ta je myslím půl roku).Děkuji za radu,Katka
Pročtěte diskusi zde: http://diskuse2.jakpodnikat.cz/viewtopic.php?id=2723
IP zaznamenána
Stran: [1]