Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Kosmetika a výživa  (Přečteno 1452 krát)

yvonne07

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Kosmetika a výživa
« kdy: Únor 11, 2009 »

Přeji hezký den. Potřebovala bych poradit protože si zas tak nejsem úplně jistá. Chtěla bych pracovat v oboru kosmetika (čištění pleti) a výživa(hubnutí, správný jídelníček...). Dočetla jsem se, že pokud chci pracovat v oboru kosmetika, tak musím být vyučená kosmetička, či mít nějaký kurz. Pracuji v kosmetickém studiu, pouze si mně zaučili. Nestačí toto? Jinak spolupracuji s jednou firmou, v distribuční smlouvě mám napsáno že jsem nezávislý podnikatel (pro veškeré daňové i jiné účely). Můžete mi prosím někdo vysvětlit, co to znamená? Děkuji
IP zaznamenána

Nela

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 86
Kosmetika a výživa
« Odpověď #1 kdy: Únor 12, 2009 »

Pro práci v oboru kosmetička bys měla mít vzdělání v oboru nebo alespoň osvědčení o rekvalifikaci vydané akreditovaným zařízením. Také je možná alespoň 3 letá praxe v oboru v nezávislém postavení nebo v pracovněnprávním vztahu - podrobně v příloze č.5 živnostenského zákona.
Jinak se v případě kontroly vystavuje kosmetické studio sankcím!!!
Výživové poradenství spadá do volné živnosti \"Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 - 3 živnostenského zákona\".

\"nezávislý podnikatel\" - podnikáte sama, svým jménem, na svou odpovědnost
IP zaznamenána

yvonne07

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Kosmetika a výživa
« Odpověď #2 kdy: Únor 12, 2009 »

Děkuji za vysvětlení :-)
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Kosmetika a výživa
« Odpověď #3 kdy: Únor 15, 2009 »

Nezávislý podnikatel pro veškeré daňové i jiné účely znamená, že jste povinna sama přiznávat příjmy a sama řešit související povinnosti v oblasti zdravotního a sociálního pojištění - firma, se kterou jste uzavřela distribuční smlouvu, za vás nebude nic odvádět, nejste její zaměstnankyní. Základní informace o daních a sociálním i zdravotním pojištění osob samostatně výdělečně činných najdete na hlavní stránce: http://www.jakpodnikat.cz/
IP zaznamenána
Stran: [1]