Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výroba a prodej jako vedlejší činnost při zaměstnání  (Přečteno 1798 krát)

leny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2

Dobrý den
Chtěla bych vyrábět plyšové hračky a prodávat ve stánku, jen příležitostně na akcích..
Nedokážu ale nikde najít jak je to s placením daní..kolik korun se platí minimální daň za rok v případě že nic neprodám?nebo jen několik kusů..
 a sociální a zdr.pojištění stačí když mi platí zaměstnavatel? nebo musím ještě něco doplácet..
děkuji Lenka Svobodová
IP zaznamenána

marika.k

  • Host
výroba a prodej jako vedlejší činnost při zaměstnání
« Odpověď #1 kdy: Únor 23, 2009 »

Leny, měla byste si nejdřív vyřídit živn.list na živnost volnou (zpracování textilií + případně i obchodní činnost apod, je to za jednotný poplatek 1000 Kč),pak se zaregistrovat na ZP a OSSZ (že jste OSVČ a vykonáváte vedlejší činnost, tzn.nebudete platit žádné zálohy). Pak můžete vesele celý rok prodávat,po ukončení roku si vyzvednete potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, podáte daň.přiznání, pokud vám vyjde doplatit nějakou daň, tak ji doplatíte, ale může to být i docela málo, záleží na okolnostech (a minimální daň už neexistuje), dále podáte přehled o příjmech a výdajích na předepsaném tiskopise u zdr.pojišťovny a OSSZ, pokud budete mít nějaký zisk, tak z něho zaplatíte zdr.pojištění, u OSSZ se možná vejdete do osvobozené částky, která je něco málo přes 50tisíc ročně (příjmy po odpočtu výdajů) a důchodové pojištění pak platit nemusíte. Pokud byste v zaměstnání skončila, tak je to všechno trochu jinak, ale to není zatím váš případ. Je dobré si to daň.přiznání a přílohy nechat udělat, pokud se v tom moc nevyznáte, zbytečně byste se trápila. Výdaje byste mohla asi dávat procentem, bylo by to pro vás jednodušší. Pokud budete chtít ještě něco vědět, napište. Také prodávám na trzích textilní výrobky a krom toho jsem účetní, tak mám docela přehled, no a bratr truhlář mi udělal hezký lehký stánek ;-)  S pozdravem M.
IP zaznamenána

leny

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
výroba a prodej jako vedlejší činnost při zaměstnání
« Odpověď #2 kdy: Únor 23, 2009 »

Dobrý den
Děkuji mockrát za odpověď
Kdyby jste byla někde v okolí Moravy bylo by to skvělé, protože bych mohla poprosit Vašeho bratra také o stánek (jestli je to možné můžete mi napsat cenu stánku...malého ..a nejlépe skládací, nebo poslat foto toho Vašeho?)a Jestli jste účetní tak bych vám mohla za pomoc s daněmi zaplatit a vy by jste mi s tím i pomohla.. No pokud ne..tak mockrát děkuju za rady :-)a ať Vám podnikání jde jak po másle:-)







Citace: marika.k
Leny, měla byste si nejdřív vyřídit živn.list na živnost volnou (zpracování textilií + případně i obchodní činnost apod, je to za jednotný poplatek 1000 Kč),pak se zaregistrovat na ZP a OSSZ (že jste OSVČ a vykonáváte vedlejší činnost, tzn.nebudete platit žádné zálohy). Pak můžete vesele celý rok prodávat,po ukončení roku si vyzvednete potvrzení o příjmech od zaměstnavatele, podáte daň.přiznání, pokud vám vyjde doplatit nějakou daň, tak ji doplatíte, ale může to být i docela málo, záleží na okolnostech (a minimální daň už neexistuje), dále podáte přehled o příjmech a výdajích na předepsaném tiskopise u zdr.pojišťovny a OSSZ, pokud budete mít nějaký zisk, tak z něho zaplatíte zdr.pojištění, u OSSZ se možná vejdete do osvobozené částky, která je něco málo přes 50tisíc ročně (příjmy po odpočtu výdajů) a důchodové pojištění pak platit nemusíte. Pokud byste v zaměstnání skončila, tak je to všechno trochu jinak, ale to není zatím váš případ. Je dobré si to daň.přiznání a přílohy nechat udělat, pokud se v tom moc nevyznáte, zbytečně byste se trápila. Výdaje byste mohla asi dávat procentem, bylo by to pro vás jednodušší. Pokud budete chtít ještě něco vědět, napište. Také prodávám na trzích textilní výrobky a krom toho jsem účetní, tak mám docela přehled, no a bratr truhlář mi udělal hezký lehký stánek ;-)  S pozdravem M.
IP zaznamenána
Stran: [1]