Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: zřizovací výdaje  (Přečteno 3159 krát)

Renáta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
zřizovací výdaje
« kdy: Únor 06, 2009 »

prosím o radu, paní si vyřídila ŽL od 1.7.08 a začala s podnikáním až od 1.8.08. Má second-hand textil. Už od května nakupovala zboží (textil) dopředu. Může tyto výdaje uplatnit jako zřizovací? Pak si ještě v červenci nechala před zahájením živnosti udělat razítko.
Děkuji za odpověď. Renáta
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
zřizovací výdaje
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2009 »

Paní si může uplatnit výdaje za zboží, které nakoupila od počátku roku 2007. Může uplatnit i jiné výdaje, které byly nezbytné pro zahájení podnikání, vynaložené v uvedeném období, například poplatek za ŽL.
IP zaznamenána

Renáta

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
zřizovací výdaje
« Odpověď #2 kdy: Únor 07, 2009 »

Mockrát děkuji za odpověď. Vaše stránky jsou perfektní. Už je sleduji více než rok a vždy zde najdu to, co hledám. Díky za ně!!! Renáta
IP zaznamenána

mario

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
zřizovací výdaje
« Odpověď #3 kdy: Duben 09, 2011 »

Dobry den prosim o radu chtel bych si otevřit second hand ,,mam moznost nakupovat nove značkove obleceni Nike  z Anglie a nevim jesli to mohu prodavat CR,dekuji za radu
IP zaznamenána

katkakrebsova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
zřizovací výdaje
« Odpověď #4 kdy: Srpen 27, 2011 »

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak zaevidovat zřizovací výdaje....podnikat jsem začala k 6.8.2011 a mám zřizovací výdaje už z roku 2010...tak by mě zajímalo, jestli když si vedu daňovou evidenci roku 2011, tak jestli ty zřizovací výdaje musím zapsat k daňové evidenci za rok 2010? děkuji za odpověď! Katka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
zřizovací výdaje
« Odpověď #5 kdy: Srpen 27, 2011 »

Zřizovací výdaje (i ty z roku 2010) můžete zapsat do DE s datem prvního dne podnikání, nebo je do DE vůbec nezapisujte a uveďte jen v daňovém přiznání v tabulce E jako úpravu snižující rozdíl mezi příjmy a výdaji podle § 5/7 zákona o daních z příjmů.
IP zaznamenána

Zdeněk S.

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
zřizovací výdaje
« Odpověď #6 kdy: Září 28, 2011 »

Zdravím a ptám se.
Lze kombinovat zřizovací výdaje a paušální výdaje? Nebo v těch procentech paušálu už jsou \"obsaženy\" i ty zřizovací výdaje?
Děkuji ZS
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14909
zřizovací výdaje
« Odpověď #7 kdy: Září 29, 2011 »

V procentech paušálu jsou obsaženy VEŠKERÉ výdaje vynaložené v souvislosti s dosahováním příjmů, tedy i zřizovací výdaje.
IP zaznamenána
Stran: [1]