Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: daň z pronájmu bytu  (Přečteno 2526 krát)

alenak

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
daň z pronájmu bytu
« kdy: Únor 05, 2009 »

Děkuji vám za odpověď na mou otázku. Ale musím se ještě zeptat. Byt, který pronajímám, je v mém osobním vlastnictví, takže platím jen náklady spojené z užíváním bytu - voda, elektrika atd. a náklady spojené z užíváním domu - fond oprav, elektrika za společné prostory atd, to znamená 2380 kč/ měsíčně.V podstatě tam žádný nájem není stanovený. Nájemník mi platí nad zálohy ještě asi 3 tisíce/měsíc, které mi zůstávají. Co mám tedy danit? Omlouvám se, možná je to hloupý dotaz, ale vůbec se v téhle problematice nevyznám. Děkuji Alena
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
daň z pronájmu bytu
« Odpověď #1 kdy: Únor 10, 2009 »

Zdaňujete částky, které nebudete nájemníkovi vyúčtovávat. Vyúčtování za elektřinu dostanete od dodavatele, vyúčtování za dodávky tepla, SV a ohřev TUV vám zřejmě provede najatá firma (možná si je SVJ provádí samo), takže je budete schopna i vy vyúčtovat nájemníkovi. Pokud vám SVJ vyúčtovává i další zálohové položky z úhrady za užívání bytu, které mají charakter služby (odvoz odpadu, energie pro společné prostory a jejich úklid, revize a opravy výtahu, STA atd), pak je i vy můžete vyúčtovat dál. Platby do fondu oprav nejsou službou a zahrnula bych je do nájemného.
IP zaznamenána

M-I-K-C-A

  • Host
daň z pronájmu bytu
« Odpověď #2 kdy: Březen 02, 2009 »

Dobrý den!jakym zpusobem se pocita dan z prijmu-pronajem bytu a ktery zpusob je vyhodnejsi?jsem student,nevydelecny..mam jako student nejake vyhody pri zdaneni?kolik procent je dan v tomto roce?dekuji za odpoved
IP zaznamenána
Stran: [1]