Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH ze zahraničí ^2  (Přečteno 1341 krát)

Karel

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 15
DPH ze zahraničí ^2
« kdy: Leden 28, 2009 »

Opět o DPH ze zahraničí.

Nakupoval jsem několik fotografií z iStockPhoto (Kanada), knihy (USA) a podobně. Nákupy jsou bez problémů daňové výdaje, jenže je problém s DPH: žádná na emailem poslaných fakturách není (nakupoval jsem jako neplátce, IČ mám napsané za příjmením čistě jako bonus). Mám faktury raději stopit, nebo si je můžu dát do výdajů (a chybějící DPH na nich ignorovat)? Při podobném problému v rámci EU to bylo jasné (a dokonce uvedené na faktuře), ale zde nevím - jako soukromou osobu by mě to nezajímalo, ale nechtěl bych zjistit, že jsem si někde k nákupům za dohromady 2000 měl nechat dopočítat DPH / clo.

Ukázka:
Kód: [Vybrat]
Purchased Items:
Items: Quantity: Item price: Total:

Pay-as-you-go: 10 Credits Credits Expire: October 1, 2009 1 $14.00 USD $14.00 USD


Order subtotal: $14.00 USD
Shipping: $0.00 USD
Tax: $0.00 USD

Total: $14.00 USD
Předem díky za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
DPH ze zahraničí ^2
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2009 »

DPH na dokladech nehledejte, žádná tam není a nebude:-)
Daň by vám (jste neplátcem) vyměřili celníci v případě, že by se jednalo o zásilku, která podléhá clu. Zásilka nepatrné hodnoty, kdy úhrnná hodnota obsahu zásilky nepřesáhne 150 EUR, je osvobozena od cla a tudíž i od DPH - podle § 71/1 ZDPH.

Dle informaci Celní správy ČR zde:
U zboží zasílaného obchodní organizací za úhradu nelze poskytnout osvobození od cla podle ustanovení o zásilkách mezi soukromými osobami.
IP zaznamenána
Stran: [1]