Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: vložení počítače a tiskárny do obchodního majetku  (Přečteno 1705 krát)

Banal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den,
podnikatel během roku nakupoval papíry do tiskárny, toner, nakoupil program do počítače, který ovšem není zahrnut v obchodním majetku. Jak postupovat? Vložit tiskárnu a počítač do obchodního majetku v odhadní ceně (v obou případech se jedná o starší typ) a při nákupu nových vyřadit? Je nutné dodat papír o likvidaci, nebo postačí faktura, kde je i recyklační poplatek? Jakým způsobem lze vyřadit tento majetek a je nutné do majetku počítač a tiskárnu vkládat?
Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
vložení počítače a tiskárny do obchodního majetku
« Odpověď #1 kdy: Únor 05, 2009 »

Vložila bych do drobného majetku v ceně 1,- Kč. Při nákupu nové techniky může vyřadit zpět do osobního užívání a jak to potom zlikviduje, to už je jeho věc. Pouze upozorňuji, že pokud by chtěl počítač později prodat, a od vyřazení neuplynulo alespoň 5 let, tak by příjem z prodeje musel přiznat ke zdanění (jako ostatní příjem podle § 10 ZDP).
IP zaznamenána
Stran: [1]