Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPP u duchodce a pracujícího  (Přečteno 3749 krát)

medvidka

  • Host
DPP u duchodce a pracujícího
« kdy: Leden 29, 2009 »

Dobry den,
rada bych se zeptatla, jake povinnosti a moznosti jsou pro duchodce, ktery si chce prividelat k rente na DPP. Je nejaky limit mesicne, který nesmí přesáhnout? Je limit hodinový? Odvádí nějaké daně, SP a ZP? Pokud vydela vice nez je povoleno, budou sankce na jeho důchod? Bude mit problemy?

A také bych se ráda zeptala, jak je tomu s přívidělkem u cloveka, který je v zaměstnaneckem pomeru? Může pracovat u jiné fy na DPP? A má také nějaké limity? Existuje ještě nejaká jiná možnost pracovního poměru než na živnost či DPP, když si chce přividělat?
Moc děkuji za pomoc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
DPP u duchodce a pracujícího
« Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2009 »

U dohody o provedení práce je jediný limit a to 150 hodin ročně u jednoho zaměstnavatele. ZP ani SP se neodvádí, daň z příjmů ano, zdanění zařídí zaměstnavatel. Podotýkám, že od roku 2008 může i starobní důchodce podepsat u zaměstnavatele prohlášení k dani a uplatňovat slevu na dani. Výše výdělku není omezena a nemá žádný vliv na důchod.

Zaměstnaný člověk může pracovat u jiné firmy v dalším pracovním poměru (počet není omezen), na dohodu o pracovní činnosti, nebo na dohodu o provedení práce.
IP zaznamenána
Stran: [1]