Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: pitná voda na pracovišti daňová uznatelnost  (Přečteno 3155 krát)

Banal

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 7

Dobrý den,
měla bych dotaz ohledně zajištění pitné vody na pracovišti pro zaměstnance. Do firmy jsme pořídili přístroj na stáčení vody a barel. Můžete mi poradit, jestli můžu dát do daňových výdajů barel s pitnou vodou i přístroj na stáčení, který je prakticky nezbytnou součástí barelu?
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 568
    • http://www.jakpodnikat.cz
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
pitná voda na pracovišti daňová uznatelnost
« Odpověď #2 kdy: Leden 31, 2009 »

Přístroj určitě.
Barely s pitnou vodou v případě, že voda vyhovuje definici § 3 zákona č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví:

\"Pitnou vodou je veškerá voda v původním stavu nebo po úpravě, která je určena k pití, vaření, přípravě jídel a nápojů, voda používaná v potravinářství, voda, která je určena k péči o tělo, k čištění předmětů, které svým určením přicházejí do styku s potravinami nebo lidským tělem, a k dalším účelům lidské spotřeby, a to bez ohledu na její původ, skupenství a způsob jejího dodávání. ... Za pitnou vodu se nepovažuje přírodní léčivý zdroj a přírodní minerální voda, o níž bylo vydáno osvědčení podle zvláštního právního předpisu.\"

... takže bez bublinek, bez příchutí a ne minerálka:-)

U zaměstnavatele se jedná o daňově uznatelný výdaj (náklad) podle § 24/ 2/ j) bod 1, nebo podle § 24/2 /p) - (neboť podle § 101 ZP máte povinnost zajistit zásobování pitnou vodou v množství postačujícím pro potřeby pití zaměstnance a zajištění předlékařské pomoci) zákona o daních z příjmů.

U zaměstnance není předmětem zdanění - viz  § 6/7/b) ZDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]