Témata > Daň z příjmu

Podnikatelský (firemní) a nepodnikatelský účet

(1/1)

Janke:
Jen se chci ujistit připsané úroky z podnikatelského (fiemního) účtu jsou nezdaněné a z nepodnikatelského účtu zdaněné ?
Pokud mám tedy  podnikatelské peníze na samostatném, ale nefiremním účtu, úroky by měly být zdaněny a já bych je měl zaúčtovat jako příjem neovlivňující základ daně?
A jak je to s uváděním těchto úroků v daňo vém přiznání v §8 ?

Zdena:
V daňovém přiznání uvádíte v § 8 pouze ty nezdaněné úroky. Pokud máte podnikatelské peníze na soukromém účtu, pak vám sráží daň z úroků banka (výše úroku a daň z úroku by byly uvedeny na výpisu), takové úroky jsou příjmem bez vlivu na základ daně a už se jinam neuvádějí.

Emma:
Dobry den, pokud mam zivnostensky list, ktery jsem v roce 1999 zakladala zaroven s podnikatelskym uctem, ale ucet jsem pri preruseni zivnosti zrusila, mohu ted, kdy je jiz ZL aktivni pouzivat svuj soukromy ucet i k podnikani nebo si musim zalozit podnikatelsky? (Do ledna 2009 jsem mela ponekolikate prerusenou zivnost na 2 roky, je ZL aktivni automaticky, nebo ho mam znovu aktivovat - a jak?) Mnohokrat dekuji, Emma J.

Zdena:
Můžete používat soukromý účet. Prolustrujte sama sebe v živnostenském rejstříku zde:
http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND
a uvidíte, zda vám živnost obnovili, nebo zda ji máte přerušenou. Aktivace je jednoduchá, stačí vyplnit Změnový list. Můžete vyřídit buď osobně na ŽÚ, nebo prostřednictvím CzechPointu (třeba na poště), nebo si stáhněte na netu formulář, vyplňte a pošlete poštou.

Navigace

[0] Seznam témat

Přejít na plnou verzi