Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Místo plnění mimo tuzemsko  (Přečteno 4109 krát)

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Místo plnění mimo tuzemsko
« kdy: Leden 24, 2009 »

Dobrý den, chci se zeptat jak je to s DPH když česká firma - plátce provede stavbu výstavního stánku v zemi EU pro českého neplátce. A ještě jeden dotaz. Česká firma plátce DPH přefakturovává náklady na ubytování v zahraničí jiným českým subjektům, bude částka navýšena o 19 % DPH? Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Místo plnění mimo tuzemsko
« Odpověď #1 kdy: Leden 24, 2009 »

Česká firma se radostně zaregistruje jako plátce v tom členském státu, na jehož území se výstava koná (místo plnění podle § 10/4/a) ZDPH) a českému zákazníkovi bude fakturovat s daní tohoto státu. Nebo se spolehne, že se nic neprovalí a bude fakturovat bez daně s tím, že místo plnění je mimo tuzemsko a na registraci v JČS tak nějak zapomene. A nebo bude zákazníkovi fakturovat jinou službu, například reklamní, která bude mít místo plnění v ČR.

K přefakturaci služeb od 1.1.2009 si přečtěte informaci MF ČR zde:
 http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xchg/SID-3EA9846C-7C65E0A7/cds/xsl/legislativa_metodika_9074.html?year=
IP zaznamenána
Stran: [1]