Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Běžný účet osobní i podnikatelský  (Přečteno 3010 krát)

Tomáš

  • Host
Běžný účet osobní i podnikatelský
« kdy: Únor 07, 2008 »

Dobrý den, jsem malý podnikatel, začal jsem v 09/2007, nemám založený podnikatelský účet a veškeré platby jak když mi někdo proplatí fakturu, tak já např. odvedu zálohy na soc. a zdr. pojištění tak chodí na můj osobní účet. Na tomto osobním účtu ale mám i jiné příjmy a výdaje, které se nevztahují na podnikání, chci se tedy zeptat na to, zda-li do danové evidence musím tyto příjmy a výdaje napsat, jestli ano, tak se pravděpodobně budou psát do nedaňových příjmů a výdajů, nebo se mýlim? Děkuji moc za odpověd! S pozdravem Flesar
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Běžný účet osobní i podnikatelský
« Odpověď #1 kdy: Únor 07, 2008 »

Soukromé platby nemusíte do daňové evidence vůbec zapisovat. Pokud ale eviduji bankovní účet, pak zapisuji všechny uskutečněné platby, ty osobní jako nedaňové, abych měla kontrolu zůstatku účtu.
IP zaznamenána

LenkaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 23
Běžný účet osobní i podnikatelský
« Odpověď #2 kdy: Říjen 19, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych reagovat na předchozí příšpěvek. Je tedy možné, aby podnikatel neevidoval bankovní účet, ale pouze pokladnu? V tom případě musí tedy všechny platby provádět v hotovosti? Pokud podnikatel začne podnikat na vedlejší činnost, tak nevím, zda si má založit podnikatelský účet nebo může používat osobní, nebo ho vůbec nemá evidovat tedy. Nevím, co je lepší.... Jedná se o drobného podnikatele (truhlářství) Děkuji za radu.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Běžný účet osobní i podnikatelský
« Odpověď #3 kdy: Říjen 21, 2010 »

Může mít jenom pokladnu, žádný předpis mu neukládá povinnost mít bankovní účet. Jestli bude mít daňový výdaj ze soukromého účtu, tak to prožeňte pokladnou a přiložte výpis z účtu.
IP zaznamenána
Stran: [1]