Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Nákup notebooku  (Přečteno 3716 krát)

Peklanska

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Nákup notebooku
« kdy: Únor 02, 2008 »

Chtěla bych se zeptat, provozuju živnost a manžel koupil notebook - je zaplacen z jeho účtu. Jde to nějak převést na mou živnost - používám ho pro svou práci. Mám sepsat nějakou dohodu nebo jde to nějak dostat do svých výdajů?
IP zaznamenána

Pavla

  • Host
Nákup notebooku
« Odpověď #1 kdy: Únor 28, 2008 »

Dobrý den, jsem malý podnikatel, vedu daňovou evidenci a v roce 2005-2007máme nakoupen firemní počítač a notebook, nyní se chystáme starý počítač prodat a koupit nový ( tkz. update)....lámu si však hlavu s tím, jak to provést v účetnictví a jaký doklad na prodej počítače vystavit kupujícímu.Protože ten starý počítač má asi nějakou zůstatkovou cenu, ale nevím, jestli jsou nějaká pravidla na zjištění té ceny nebo to prostě záleží na mě, za kolik jej prodám. Můžete mi prosím poradit ???
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Nákup notebooku
« Odpověď #2 kdy: Únor 28, 2008 »

Záleží na vás, za jakou cenu prodáte. Zůstatkovou cenu by mohl mít v případě, že vstupní cena byla vyšší, než 40 tis. Kč a počítač jste odpisovala jako hmotný majetek. Doklad při prodeji: fakturu při prodeji z obchodního majetku (příjem budete danit podle § 7 ZDP) bych vystavila fakturu, pokud byste napřed vyřadila z OM a pak teprve prodávala (příjem zdanit podle § 10 ZDP), pak stačí kupní smlouva.
IP zaznamenána
Stran: [1]