Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?  (Přečteno 19519 krát)

Gabriela

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #15 kdy: Leden 24, 2008 »

Na těchto stránkách v rubrice pojištění jako výdaj, jsem našla zcela protichůdnou odpověď .Píše se zde: přeplatky, které v roce 2008 dostanete zpátky, zdaníte v rámci svých příjmů z podnikání v roce 2008.Teď, co je správné?


 Gabriela
IP zaznamenána

petra

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 39
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #16 kdy: Leden 25, 2008 »

Špatně jsem se vyjádřila, letos není soc. a zdrav. pojištění daňovým nákladem, tudíž i přeplatek přijatý v tomto roce budete zdaňovat.
IP zaznamenána

Gabriela

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #17 kdy: Leden 25, 2008 »

Ďěkuji za odpověď . Gabriela
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #18 kdy: Leden 25, 2008 »

Citace: Josef Malinský
Dobrý den.Mám dotaz ohledně nákupu drobného nářadí od soukromé osoby,která nijak nepodniká.Já jsem živnostník ,fyzická osoba.Chtěl bych koupit nějaké nářadí od soukromé osoby.Do jaké výše a jak musí vypadat nějaké potvrzení o tomto nákupu.Mohu během roku koupit více krát takto od soukromých osob nebo jen jednou?Také mám dotaz,zda si mohu odečíst náklady za opravu nebo seřízení mého firemního auta,když tuto opravu bude provádět zase soukromá osoba a ne třeba servis nebo osoba s živnostenským oprávněním.Také by mě zajímalo,jaký finanční dopad to má na tutot osobu.do jaké částky si může tato osoba takto přivydělávat,aniž z toho bude muset něco platit.Děkuji za odpověd.
Nákup nářadí: osoba, která nepodniká, vám může prodat nářadí v ceně, na které se dohodnete. Můžete je koupit i od více osob. Množství, ani cena nejsou sice omezeny, měly by ale být přiměřené vašim potřebám. Potvrzení o nákupu, nebo jednoduchá kupní smlouva by měly obsahovat minimálně údaje: kdo, komu, kdy, co a za kolik prodává. U prodávajícího je příjem z prodeje movitých věcí (které neměl v minulosti zařazeny v obchodním majetku) osvobozen od daně z příjmů, výše příjmu není limitována.
Menší oprava a seřízení auta: může provést i soukromá osoba. Pokud se u této osoby bude jednat o příležitostný,  nahodilý (raději jednorázový) příjem, pak bude osvobozen od daně z příjmu, pokud nepřesáhne částku 20 000 Kč za rok.
IP zaznamenána

Irča

  • Host
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #19 kdy: Únor 01, 2008 »

V roce 2007  měl být  vrácen přeplatek ze sociálního pojištění, ale ponechán  tzv. pro vyšší důchod ( zdaňuji v příjmu za rok 2007)? A přeplatek ze zdravotního pojištění  ponechán pro zálohy v roce 2007 (zdaňuji v příjmu za rok 2007)? Za odpověď velice děkuji.
IP zaznamenána

Mirekl

  • Host
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #20 kdy: Březen 31, 2008 »

Citace: Zdena
Citace: Josef Malinský
Dobrý den.Mám dotaz ohledně nákupu drobného nářadí od soukromé osoby,která nijak nepodniká.Já jsem živnostník ,fyzická osoba.Chtěl bych koupit nějaké nářadí od soukromé osoby.Do jaké výše a jak musí vypadat nějaké potvrzení o tomto nákupu.Mohu během roku koupit více krát takto od soukromých osob nebo jen jednou?Také mám dotaz,zda si mohu odečíst náklady za opravu nebo seřízení mého firemního auta,když tuto opravu bude provádět zase soukromá osoba a ne třeba servis nebo osoba s živnostenským oprávněním.Také by mě zajímalo,jaký finanční dopad to má na tutot osobu.do jaké částky si může tato osoba takto přivydělávat,aniž z toho bude muset něco platit.Děkuji za odpověd.
Nákup nářadí: osoba, která nepodniká, vám může prodat nářadí v ceně, na které se dohodnete. Můžete je koupit i od více osob. Množství, ani cena nejsou sice omezeny, měly by ale být přiměřené vašim potřebám. Potvrzení o nákupu, nebo jednoduchá kupní smlouva by měly obsahovat minimálně údaje: kdo, komu, kdy, co a za kolik prodává. U prodávajícího je příjem z prodeje movitých věcí (které neměl v minulosti zařazeny v obchodním majetku) osvobozen od daně z příjmů, výše příjmu není limitována.
Menší oprava a seřízení auta: může provést i soukromá osoba. Pokud se u této osoby bude jednat o příležitostný,  nahodilý (raději jednorázový) příjem, pak bude osvobozen od daně z příjmu, pokud nepřesáhne částku 20 000 Kč za rok.
A mohu takto například koupit od nepodnikající FO \"zboží\"?
Příklad: opravuji pračky. Mám zákazníka se starým šrotem, na který již nejde sehnat potřebný ND, ale vím o někom, kdo má stejný typ pračky, již neopravitelný. ND, který potřebuji, ale je zcela funkční a tedy použitelný. Mohu jej od toho člověka koupit a použít na opravu zákazníkovy pračky a následně mu jej jako použitý ND díl naúčtovat? Samozřejmě s přiměřeným a následně zdaněným ziskem. :-)
Nemám ŽL na bazar, je to jen občasný způsob obstarávání ND a navíc oborově souvisí s předmětem podnikání.
Lze takto?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #21 kdy: Březen 31, 2008 »

Ano, takto lze.
IP zaznamenána

Jana Kubalová

  • Host
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #22 kdy: Duben 01, 2008 »

Dobrý den, chci se zeptat, jestli musím odvádět daň ze sociálního pojištění, když mám stálý prac. poměr - 100.000 kč/rok, a na vedlejším prac. poměru jsem si vydělala 120.000 kč. Pracuji na Dič. daň na fin. jsem odváděla v částce 13.000 kč. Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Daň z příjmu a pojistné jako daňový výdaj?
« Odpověď #23 kdy: Duben 01, 2008 »

Pokud tím vedlejším pracovním poměrem myslíte samostatnou výdělečnou činnost (např. živnost), pak budete z tohoto příjmu odvádět sociální a zdravotní pojištění.
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]