Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2]

Autor Téma: Obnovení pozastavené živnosti  (Přečteno 27569 krát)

kasika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #15 kdy: Leden 18, 2012 »

Dobry den,

chcela by som sa opytat na to ake su sankcie za to, ze som mala preruseny zivnost, ale prerusenie vyprsalo v roku 2009 / brezen. Ja som vsak zivnost po vyprsani ani neobnovila ani nepredlzila prerusenie a ani nezrusila.
Staci ked pojdem osobne ukoncit zivnost, alebo budem  musiet platit . Od prerusenie zivnosti som nevykonavala ziadnu podnikatesku cinnost a bola som zamestnana.

Dakujem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #16 kdy: Leden 18, 2012 »

Stačí, když zajdete na ŽÚ a živnost znovu přerušíte (třeba na 99 let) nebo úplně zrušíte. Nemusíte se obávat, žádné sankce nebudou.
IP zaznamenána

kasika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #17 kdy: Leden 23, 2012 »

Dobry den,

dakujem za rychlu odpoved, rada by som sa Vas este opytala ci je nutne kontaktovat soc. a zdr.poistovnu, pretoze som nepodavala ziadne danove priznanie tak sa obavam aby z toho nevznikol problem.

Dakujem
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #18 kdy: Leden 23, 2012 »

Až půjdete na ŽÚ vyřídit další přerušení nebo úplné zrušení živnostenského oprávnění, tak vyplňte formulář, který se jmenuje Změnový list (můžete si připravit předem, formulář lze stáhnout například zde: http://www.praha11.cz/filemanager/files/5172.pdf )
Do příslušných kolonek uveďte, že pro účely SSZ/ZP se jedná zároveň o ukončení samostatné výdělečné činnosti a v případě ukončení činnosti vyplňte i kolonku č. 15, ve které pověřujete ŽÚ, aby to za vás oznámil všem dotčeným institucím.

Můžete si pro jistotu zavolat na ZP a OSSZ, zda vás nevedou jako OSVČ. Ale pochybuji, to už by se dožadovali přehledů o příjmech a výdajích. Skutečnost, že se živnostenské oprávnění v roce 2009 automaticky obnovilo, neznamená, že jste opravdu vykonávala samostatnou výdělečnou činnost.  ZP a OSSZ se řídí tím, co jste jim oznámila. Pokud jste v době přerušení (zřejmě na jaře 2007) oznámila přerušení činnosti, a neoznámila jste znovuzahájení činnosti, tak vás nevedou jako OSVČ i když máte podle živnostenského rejstříku živnost aktivní.
IP zaznamenána

zetko

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #19 kdy: Leden 29, 2012 »

Dobrý den,
prosím o radu. Mám pozastavenou živnost, kterou si chci teď obnovit. Bohužel jsem obdržel  podmíněný trest(neměl s živností nic společného), která mi končí až v říjnu 2012. Bude to pro mě problém teď podnikat a umožní mi to vůbec finanční úřad? Při obnovení si také vyžádají výpis z rejstříku trestů?

Děkuji Vám za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #20 kdy: Leden 29, 2012 »

Podle mého názoru můžete bez problémů obnovit živnost. Finančnímu úřadu je to jedno, jediný, kdo se o toto zajímá, je živnostenský úřad. Pokud vím, tak při obnovení živnosti výpis z trestního rejstříku nevyžadují.
IP zaznamenána

lada

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #21 kdy: Červenec 21, 2012 »

Mám otázku,Živnostenský úřad mi zrušil živnost,protože jsem sním spáchal trestnou činnost,po jaké době jestli tedy vůbec si ho mohu udělat znovu?
IP zaznamenána
Stran: 1 [2]