Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2

Autor Téma: Obnovení pozastavené živnosti  (Přečteno 27566 krát)

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Obnovení pozastavené živnosti
« kdy: Říjen 12, 2007 »

mám pozastavenou živnost,jak jí mohu obnovit? (Andreasa)
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #1 kdy: Říjen 12, 2007 »

Živnost obnovíte na živnostenském úřadě, zároveň se musíte znovu přihlásit na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění - termín pro ohlášení změn je 8 dní. (Monty)
IP zaznamenána

honza

  • Host
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #2 kdy: Listopad 19, 2007 »

Mám pozastavenou činnost a chci si ji obnovit,ale mám zájem ještě o jeden živnostenský list.Co je k tomu potřebné?
IP zaznamenána

chuanita

  • Host
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 29, 2007 »

Citace: admin
Živnost obnovíte na živnostenském úřadě, zároveň se musíte znovu přihlásit na sociální zabezpečení a zdravotní pojištění - termín pro ohlášení změn je 8 dní. (Monty)
A je podmínkou obnovení živnosti bezdlužnost? Splácím dluh na sociálním a nevím, zda to nebude vadit.
Díky, Chuanita
IP zaznamenána

Mira

  • Host
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #4 kdy: Leden 16, 2008 »

Chtěl bych se zeptat, kolik stojí obnovení pozastavené živnosti. Děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #5 kdy: Leden 16, 2008 »

Pokud jste sám přerušil provozování živnosti, tak vám ji ŽÚ obnoví zdarma.
IP zaznamenána

David

  • Host
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #6 kdy: Leden 17, 2008 »

Dobrý den,
mám poněkud komplikovaný, a doufám, že ne úplně nesmyslný, dotaz. Budu vděčný za každou radu.

Situace:
Žiji dlouhodobě v zahraničí (mimo EU), platím zde zdravotní a sociální pojištění, a z obojího jsem v ČR odhlášen. Nyní se mi naskytla příležitost příležitostně provádět pro cestovní kancelář v ČR (provádění v cizině, do ČR se vůbec nevracím). Jde však jen o dvě či tři zakázky ročně, jednou koncem zimy a jednou či dvakrát koncem léta. Celková odměna kolem 60-90 tisíc Kč, počet odpracovaných dní 20-30. Mám pozastavený živnostenký list na průvodcovskou činnost. CK požaduje živnostenský list a fakturaci odměny.

Dotaz:
Jak minimalizovat povinné odvody? Musím platit (zdravotní a sociální) příspěvky každý měsíc, nebo mohu obojí třeba dvakrát v roce přerušit a obnovit - včetně přerušení živnostenského listu? Existuje cesta jak v mém případě neplatit například zdravotní pojištění v ČR vůbec, když zde nepracuji a platím v jiné zemi?

Ještě jednou děkuji za každou informaci.
David.
IP zaznamenána

Zdenek

  • Host
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #7 kdy: Únor 04, 2008 »

Dobrý den,

prosím Vás vztahuje se na mě minimální základ daně pokud jsem OSVČ (vedlejší činnost) a zároveň jsem zaměstnán?

Živnost jsem měl nějakou dobu pozastavený a loni jsem ho obnovil, můžu se považovat za podnikatele, který zahájil podnikatelskou činnost, tudíž by se mě minimální základ daně taktéž netýkal?

Děkuji mnohokrát
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #8 kdy: Únor 04, 2008 »

MZD se na vás vztahuje, obnovení přerušené činnosti se nepovažuje za zahájení podnikání. Základy daně ze zaměstnání a z podnikání (ale i z ostatních příjmů, pokud nějaké byly) se pro účely MZD sčítají.
IP zaznamenána

pavel

  • Host
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #9 kdy: Březen 19, 2008 »

Dobrý den.Rád bych se zeptal na dvě věci.:Vlastním žl a jsem zaměstnanec (ŽL jako vedlejší činnost )živnost jsem měl přes dva roky pozastavenou,a loni (tedy 10/2007)jsem ho obnovil,a založil dva další.Nakoupil jsem v zahraničí zařízení k provozování podnikání v ceně cca20 tisíc kč (doklad v eurech),ale do konce roku jsem neměl žádný zisk.Od zaměstnavatele mám potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti a DP si budu dělat sám.Mohu odepsat ze základu daně oněch 20 tisíc z podnikání,nebo ne.Dále bych chtěl snížit o kapitálové pojištění a náklady na automobil.Neplatil jsem však ani neměl nijak přihlášenu silniční daň v loňském roce.Existuje nějaký paušální výpočet na tento odpis,nebo musím mít dvě různá DP na každou činnost - tedy z podnikání a ze závislé činnosti. Děkuji za odpověď a přeji hezký den.Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #10 kdy: Březen 20, 2008 »

Oněch 20 tisíc ze základu daně v roce 2007 neodepíšete. Pokud vykážete ztrátu z podnikání, pak ji budete moci odečíst od základu daně v následujících 5 letech. Výdaje na automobil jsou součástí výdajů na podnikání, výpočet náhrad se různí podle toho, zda jde o vozidlo vlastní, vypůjčené, nebo v nájmu. K silniční dani vás zaregistrují i zpětně, zaplatíte ale úrok z prodlení. Kapitálové životní pojištění můžete uplatnit na ř. 49 přiznání.
IP zaznamenána

panDEXTER

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #11 kdy: Listopad 02, 2011 »

Dobrý den,
chtěl bych začít podnikat na ŽL své matky které ho nepoužívá. Chtěl jsem se zeptat jestli by měla nějaké problémy třeba s nějakými příplatky nebo následně s důchodem. Jde mi o to aby to nemělo žádný dopad který bych nemohl ovlivnit na matčinu situaci. Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #12 kdy: Listopad 05, 2011 »

Výkon samostatné výdělečné činnosti má z hlediska pojistného na zdravotní a sociální pojištění různé dopady, záleží na podmínkách pojištěnce. Více zde:
http://www.jakpodnikat.cz/zdravotni-pojisteni.php
http://www.jakpodnikat.cz/socialni-pojisteni-duchodove-zabezpeceni.php

Proč si nevyřídíte své vlastní živnostenské oprávnění?
IP zaznamenána

Wall26

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #13 kdy: Leden 02, 2012 »

Od 11.5.2009 do 31.12.2009.Musím opět žádat o přerušení,nebo to původní stále platí?děkuji za odpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Obnovení pozastavené živnosti
« Odpověď #14 kdy: Leden 02, 2012 »

Pokud jste požádal o přerušení na období od 11.5. do 31.12.2009, tak se živnost od 1.1.2010 obnovila.
Vyhledejte se v živnostenském rejstříku zde:

http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND

 tam poznáte, zda máte živnost aktivní, nebo je přerušená.
IP zaznamenána
Stran: [1] 2