Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2 3

Autor Téma: Přivýdělek na rodičovské dovolené  (Přečteno 31629 krát)

Jana29

  • Host
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« kdy: Leden 21, 2009 »

Dobrý den, chci se zeptat na přivýdělek na rodičovské dovolené. Můžu pracovat na noční směny? A jestli ano, jakou mám uzavřít smlouvu? Jako brigádník? Děkuji za odpověď, Jana.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #1 kdy: Únor 11, 2009 »

Prosím o radu, zaměstnankyně je na rodičovské dovolené, nemá od zaměstnavatele z HPP žádný příjem, prohlášení má podepsáno. Uzavřela s tímtéž zaměstnavatelem pracovní smlouvu na druhý pracovní poměr, z něhož jí plyne příjem 1500 hrubého měsíčně. Smí se uplatnit měsíčně odpočet 2070 z druhého prac. poměru, když z HPP příjmy nejsou, a je to stále jeden a též zaměstnavatel? Děkuji, Jana
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #2 kdy: Únor 11, 2009 »

Samozřejmě, že může:-)
Prohlášení se vztahuje ke všem příjmům, které pobírá od jednoho plátce (zaměstnavatele), takže nerozlišujete druh pracovního poměru.
IP zaznamenána

miruska.j

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 170
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #3 kdy: Duben 01, 2009 »

Dobrý den, chci se zeptat, zda platí pravidlo (bohužel si nepamatuji zákon) když zaměstnankyně má přivýdělek u stejného zaměstnavatele při rodičovské dovolené, tak při výpočtu další mateřské dovolené nemůže být výše vyměřovacího základu nižší než u té předchozí mateřské dovolené. Pokud by byla, vypočítává se z té předchozí. Myslím, že to stále platí, ale nemůžu to nikde najít. Jenom na příloze k žádosti o peněžitou pomoc v mateřství je na druhé straně bod g - který mi to dle mého názoru potvrzuje - proč by se to tam jinak vyplňovalo. Protože částka z přivýdělku - kdy si zaměstnankyně vydělala například jen 3 - 5000 měsíčně by byla směšná a stejně by to museli doplácet do rodičáku. Předem děkuji za info.
IP zaznamenána

danula

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #4 kdy: Duben 24, 2009 »

Dobrý den,do konce měsíce 11/O9 jsem na MD,ale můžu si  přivydělat asi 7OOO,-KČ měsíčně.Jakou nejlepší smlouvu uzavřít se zaměstnatelem a kolik budou odvody.Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #5 kdy: Duben 27, 2009 »

Nejlépe dohodu o provedení práce, ze které se neodvádí zdravotní ani sociální pojištění. Jste omezena pouze 150 hodinami ročně.
IP zaznamenána

Hedvi

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #6 kdy: Srpen 24, 2009 »

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené a pobírám rodičovský příspěvek. Chci začít pracovat na půl úvazku u jiného zaměstnavatele, než s kterým mám uzavřenu pracovní smlouvu před odchodem na rodičovskou dovolenou. Mám zajištěno hlídání dvouletého dítěte, takže bych stále byla na rodičovské dovolené a pobírala příspěvěk.
Vzhledem k tomu, že bych měla plat asi 6000 měsíčně, mám jinou možnost než uzavřít s novým zaměstnavatelem Dohodu o pracovní činnosti nebo mohou existovat souběžně dvě pracovní smlouvy? Jak postupovat, když jsem již podepsala daňové prohlášení u původního zaměstnavatele?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #7 kdy: Srpen 26, 2009 »

Můžete mít více pracovních poměrů současně, institut vedlejšího pracovního poměru už byl zrušen. Myslím, že zpočátku byste mohli uzavřít DoPP, ať zbytečně neodvádíte ZP a SP a až vyčerpáte zákonem povolených 150 hodin, tak uzavřít DoPČ, nebo pracovní poměr. Daňové prohlášení můžete mít podepsané ve stejném čase jen u jednoho zaměstnavatele, takže druhý zaměstnavatel vám nebude moci uplatnit slevy na dani. Snažte se, aby měsíční hrubá mzda byla vyšší, než 5 tis. Kč, pak vám bude příjem zdaněn zálohovou daní. Po skončení roku buď požádáte svého prvního zaměstnavatele o roční zúčtování daní, nebo si sama podáte daňové přiznání, odvedená daň by se vám zase vrátila.
IP zaznamenána

iri

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #8 kdy: Říjen 22, 2009 »

Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené za 3.800,- kč. Kolik si mohu brigádně za rok vydělat kč, abych nemusela odvádět daně ? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

srenca

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #9 kdy: Listopad 11, 2009 »

Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala jak je to se zdravotním a sociálním poplatkem, když jsem na rodičovské dovolené a zároveň mám podepsanou u svého zaměstnavatele Dohodu o pracovní činnosti. Jediné co vím, že za mě musí také platit zdravotní a sociální poplatky. Jen by mě zajímalo, zda to i nadále za mě platí stát a nebo to zaměstnavatel zrušil a odvádí to jen on. Dále by mě zajímalo do kolika korun si můžu na této Dohodě přivydělat, když jsem na rodičovské dovolené. Nemůže se stát, že by mi sebrali rodičovský příspěvek, když mám tuto dohodu? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #10 kdy: Listopad 11, 2009 »

Zdravotní pojištění za vás platí stát i zaměstnavatel. Sociální pojištění za vás platí pouze zaměstnavtel. Při rodičovském příspěvku si můžete přivydělávat neomezeně.
IP zaznamenána

Jitula

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #11 kdy: Únor 01, 2010 »

Dobrý den, v letošním roce jsem pobírala rodičovský příspěvek od mého zaměstnavate a zároveň jsem u jiného zaměstnavatele uzavřela pracovní poměr na dobu určitou (1 rok). Mám 1,5 roční dítko, s hlídáním mi pomáhá babička.Musím si sama podat daňové přiznání (souběh činností)? a případně jaké všechny povinnosti mi z toho vyplývají? Stačí získat od svých zaměstnavatelů potvrzení o příjmech nebo potřebuji ještě nějaká potvrzení ze sociálky apod. Děkuji za odpověď. J.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #12 kdy: Únor 19, 2010 »

Rodičovský příspěvek (dávku státní sociální podpory) vám nevyplácí zaměstnavatel, ale stát. Pokud jste tedy měla pouze příjem z pracovního poměru na dobu určitou, tak nemáte povinnost podat daňové přiznání.
IP zaznamenána

Utena

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #13 kdy: Únor 25, 2010 »

Dobrý den. V roce 2009 jsem po celých 12 měsíců pobírala rodičovský příspěvek. Od poloviny září jsem nastoupila do zaměstnání, kde jsem podepsala \"prohlášení\". Za tyto 3,5 měsíce jsem vydělala 29 tis. Kč. Znamená to tedy, že musím podat daňové přiznání a pokud ano, mohu si v něm uplatnit odpočet úroků z hypotéky a slevu na děti za 12 měsíců? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Přivýdělek na rodičovské dovolené
« Odpověď #14 kdy: Březen 04, 2010 »

Pokud vám zaměstnavatel provede roční zúčtování daně, tak nemusíte podávat daňové přiznání. Jestli jste nestihla včas požádat (do 15.2.2010), tak si můžete sama podat přiznání do 31.3.2010. V přiznání sice můžete uplatnit odečet úroků z hypotéky a daňové zvýhodnění na vyživované děti za celých 12 měsíců, ovšem pouze do výše daně. Podívejte se na výplatní pásky, zda vám vůbec byla sražena záloha na daň a jak vysoká. Na daňový bonus na vyživované děti (vrácení daně od FÚ) nemáte, bohužel, nárok, neboť jste neměla příjem alespoň ve výši šestinásobku minimální mzdy (48.000,- Kč).
IP zaznamenána
Stran: [1] 2 3