Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH z Polska  (Přečteno 3977 krát)

Heczková

  • Host
DPH z Polska
« kdy: Leden 20, 2009 »

Dobrý den,

vedu daň.evidenci a jsem plátce DPH. Dovážim zboží z Polska. Polský plátce DPH mi vystaví fakturu s 0% DPH.

1.
Jak ji teď dát do daň.evidence do výdajů? Do příjmů pujde jednotlivé zboží až při prodeji a tam již mám 19% DPH uvedeno na prodejním dokladu.
např. 100 ZL, 0% DPH, do daň. evidence přepočet ke dni zaplacení např. 100*7,10= 710 Kč
nebo musím dopočítat DPH  do daň.evidence dát 100*1,19*7,1?

Může teda být situace, že do výdajů daň.evidence dávam bez DPH a do příjmů při prodeji již s DPH? A když budu vypočítavat odvod k DPH, tak zapltím DPH za všechno prodané zboží (uskut.zdanit.plnení), z toho DPH odvedu štátu, a na vstupe do DPH (přijaté plnění) nebudu uvádět zásoby (zásoby budou s nulovou DPH až do doby prodeje) = nebudu si znižovat odvod DPH zásobami????

Děkuji za odpoveď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
DPH z Polska
« Odpověď #1 kdy: Leden 24, 2009 »

Do daňových výdajů - pro účely daně z příjmů - uplatňujete výdaj při zaplacení faktury a to bez DPH. Daň z přidané hodnoty vyúčtujete zvlášť v přiznání k DPH. Při pořízení zboží z jiného členského státu EU máte povinnost samovyměření, takže přiznáte DPH (den určíte podle § 25 ZDPH) a zároveň si uplatníte nárok na odpočet.

Totéž bude u příjmů - do daňových příjmů (pro účely daně z příjmů) budete přiznávat částku bez DPH až v okamžiku, kdy vám bude skutečně zaplaceno. Ale DPH přiznáte ke dni uskutečnění zdanitelného plnění, který může nastat dříve, než úhrada zboží (například vystavíte fakturu, která vám bude zaplacena až za rok).

Způsob ocenění skladovaných zásob je plně ve vaší kompetenci.
IP zaznamenána
Stran: [1]