Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ukončení podnikání a daňové přiznání  (Přečteno 10560 krát)

Richard

  • Host

Dobrý den,potřeboval bych poradit kdy podat daňové přiznání když jsem podnikání
ukončil k 30.10.07.Někdo tvrdí že do tří měsícú od ukončení podnikání a jiní zase že
normálně do konce března jako za klasické zdaňovací období.
Předem děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #1 kdy: Leden 30, 2008 »

Do konce března 2008, do konce roku 2007 vám mohly plynout i jiné příjmy.
IP zaznamenána

jitka11

  • Host
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #2 kdy: Březen 26, 2008 »

Dobrý den, fyzická osoba končí podnikání, v majetku auto na leasing, který bude splacený před ukončením podnikání. Je nutný nějaký další převod automobilu nebo se stane automaticky majetkem fyzické osoby (s tím, že případný prodej do pěti let se musí danit)? Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #3 kdy: Březen 27, 2008 »

Po zaplacení odkupní ceny alespoň formálně a alespoň na 1 den zařadit do obchodního majetku. Pak je možné kdykoliv vyřadit do osobního užívání (při ukončení podnikání se se vyřadí samo) za předpokladu, že se jedná o osobní automobil, u nákladních se to složitější. Vozidlo se automaticky stane majetkem fyzické osoby při doplacení splátek a odkoupení, důležitý je akt zařazení do jejího OM - aby byly daňově uznatelné předchozí splátky. Prodej do 5 let od vyřazení z OM se musí zdanit.
IP zaznamenána

jitka11

  • Host
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #4 kdy: Březen 29, 2008 »

Děkuji
IP zaznamenána

iveta kučerová

  • Host
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #5 kdy: Duben 29, 2008 »

Dobrý den ,chtěla bych se zeptat,pozastavuji živnostenklou činnost . Je pozastavena od  28.4.2008 a od 2.5.2008 se stávám zaměstnancem jedné firmy,která mě přihlásí na soc. a zdrav. poj. Je pravda,že musím čekat 14 dní na zaslání nějakých papírů z živnostenského úřadu a budu muset já zaplatit zdrav. pojištění i když se stavám zaměstnancem a přihlásí mě firma ještě za květen? To by bylo placeno tedy 2x.?  Daňová poradkyně mi tvrdí,že to musím v červnu zaplatit za květen i když už nepodnikám,neboť prý platí datum ukončení až když přijdou papíry z živnost. úřadu. Tak nevím. Děkuji Kučerová Iveta.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #6 kdy: Duben 29, 2008 »

Tak to se tedy ptáte brzy:-))
Pokud nechcete platit pojistné za květen, tak musíte neprodleně oběma pojišťovnám oznámit přerušení samostatné výdělečné činnosti. Do papírů od ŽÚ jim nic není, vždyť můžete přerušit na dobu kratší 6 měsíců a takové přerušení se živnostenskému úřadu vůbec nemusí hlásit. Pro pojišťovny je důležitý formální stav, tedy vaše oznámení. Pokud jim oznámíte přerušení později, pak jste pro ně po část měsíce OSVČ a platíte zálohu i za květen. Jestliže jste přerušila živnost k 28. 4. 2008, tak je třeba podat pojišťovnám oznámení nejpozději 5. 5. 2008.
IP zaznamenána

S1lucie

  • Host
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #7 kdy: Říjen 14, 2008 »

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda-li byjste mi mohli doporučit nějakou literaturu která se týká ukočení podnikatelské činnosti PO a FO - jejich účetní a daňové dopady... Nejen že se chci o tom více dovědět, ale zároveň to budu potřebovat k bakalářské práci, která bude na toto téma (př. jaký je dopad při ukončení podnikání na dph, jak se s tímto co nejlépe vypořádat, dopad na majetek podniku, apod.) Uvědomuji si, že na prvním místě budu používat Zákon o dani z příjmů.  

S pozdravem Lucie
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Ukončení podnikání a daňové přiznání
« Odpověď #8 kdy: Říjen 15, 2008 »

Likvidace obchodních společností 2008 , 3. vydání
autor: JUDr. Petr Adamík, Ing. Jana Pilátová, Jaroslav Richter
vydal: Anag, spol. s r.o.,  podle stavu k 01.03.2008     168 stran

Odbornou knihu, která by se zabývala pouze ukončením činnosti FO, asi nenajdete. Hledala jsem v knize, která nabízí komplexní řešení problematiky daňové evidence pro OSVČ, ale ukončení činnosti zřejmě nespadá do komplexního řešení:-)  Několik příkladů byste našla v Poradci č. 2008/10.
IP zaznamenána
Stran: [1]