Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Cizí měna v DE - lze kombinovat pevný kurz s denním?  (Přečteno 1716 krát)

MarcelaP

  • Host

DObrý den, jsem OSVČ,vedu DE, během roku mám hodně služebních cest do zahraničí. Mohu v účetnictví použít oba způsoby přepočtu cizí měny na CZK? Například pro diety po celý rok uvádět jednotný kurz pro rok 2008,a pro jednotlivé výdaje během služební cesty denní kurz vyhlášený ČNB?Děkuji za odpověď,Marcela
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14913
Cizí měna v DE - lze kombinovat pevný kurz s denním?
« Odpověď #1 kdy: Leden 31, 2009 »

V roce 2008 ještě ano, od 1.1. 2009 platí novela zákona o daních z příjmů, podle které - cituji:

Jednotný kurs a kursy devizového trhu uplatňované podle zvláštních právních předpisů o účetnictví pro přepočet cizí měny nelze v jednom zdaňovacím období použít současně.

Tato věta byla doplněna na konec odstavce 1 v § 38 ZDP.
IP zaznamenána
Stran: [1]