Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zahraniční fAktura 2008 - úhrada v r. 2009  (Přečteno 3242 krát)

Diana

  • Host

V lednu 2009 jsem obdržela fakturu z EU  s datem  vystavení prosinec 2008. Zboží dorazilo v prosinci 2008, ale fakturu budu hradit až v únoru 2009. Jaký je postup? Mám ji zaevidovat ještě do r. 2008 ( s jakým kurzem?) nebo ji mám zaevidovat do r. 2009? Zdanitelné plnění je v prosinci?
Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15012
Zahraniční fAktura 2008 - úhrada v r. 2009
« Odpověď #1 kdy: Leden 24, 2009 »

Z hlediska DPH do roku 2008 - ke dni vystavení DD - podle znění § 25 ZDPH, platného v roce 2008. Z hlediska daně z příjmů do února 2009, kdy uskutečníte výdaj. Kurzy - viz předchozí odpověď.
IP zaznamenána
Stran: [1]