Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 3 [4]

Autor Téma: Dohoda o provedení práce  (Přečteno 48420 krát)

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #45 kdy: Březen 27, 2010 »

Citace: papa
Dobrý den, chci se zeptat, pokud zaměstnám studenta na DoPP a on má podepsané prohlášení u jiného zaměstanavtele (také na DoPP), měsíční příjem bude do 5.000,-. Může si pak požádat o vrácení daně v Přiznání?
Pokud u Vás nepodepíše prohlášení poplatníka, a to tedy nemůže, pokud už podepsal u jiného zaměstnavatele, a jeho mzda nepřesáhne 5 tisíc, daníte srážkovou daní, a to je konečné stadium,  to už v ročním přiznání nelze zúčtovat a žádat o vratku. Jako možnost bych viděla se zkusit dohodnout, že odměna za dohodu bude vyplácena jednou za dva měsíce, a pak už asi mzda přesáhne pět tisíc, a budete i bez prohlášení danit zálohovou     daní a pak si zaměstnanec udělá roční přiznání a případně může žádat vratku daně. Jana
IP zaznamenána

papa

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 6
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #46 kdy: Březen 27, 2010 »

Myslel jsem si to. Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

saja

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 0
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #47 kdy: Březen 29, 2010 »

Dobry den,

minuly rok jsem pracoval na zaklade ?dohode o provedeni prace?, zamestnavatel za me odvadel srazkovou dan. Mohu nyni podat DP a zadat o vraceni dane (jsem student, hruby rocni prijem do cca 15 000, zadne podklady (ruzovy formular) sem zamestnavateli neposkytl, zadny mesic sem nevydelal vice jak 5 000)? Dekuji Vam za odpoved.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #48 kdy: Březen 29, 2010 »

Ne, srážková daň je konečná.
IP zaznamenána

johnnya.g

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #49 kdy: Duben 21, 2010 »

Dobrý den,
chci se zeptat, když mi zamestnavatel u kterého jsem podepsala dohodu o provedení práce za práci nezaplatí, kam se mám obrátit
o vyplacení častky za vykonanou práci?
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

PetraJ

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 27
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #50 kdy: Duben 30, 2010 »

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně dohody o provedení práce a evidence na úřadu práce. Pokud je osoba evidovaná na úřadu práce, může se přivydělat na dohodu 4.000,- Kč/měsíc. Chtěla bych se tedy zeptat, zda může osoba sepsat se zaměstnavatelem dohodu o provedení práce a zda u tohoto zaměstnavatele může podepsat i prohlášení k dani? Dále bych se chtěla zeptat, zda se zaměstnavatel musí přihlásit na FÚ k placení srážkové daně?

Předem mockrát děkuji za odpověď

PetraJ
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #51 kdy: Duben 30, 2010 »

Ano, i když jste vedená na úp, můžete být zaměstnána na dohodu o provedení  práce, jen hrubá mzda nesmí přesáhnout ty zmiňované 4 tisíce a samozřejmě 150 hodin v roce. Prohlášení poplatníka podepište. Pokud podepíšete prohlášení, bude Vám mzda daněna daní zálohovou, ne srážkovou. I když daň bude nulová při podepsaném prohlášení, zaměstnavatel by se měl přihlásit na fú k platbě zálohové daně. Pokud prohlášení nepodepíšete, pak bude daněno srážkovou daní a přihlásí se na fú k platbě srážkové daně. Jana
IP zaznamenána
Stran: 1 2 3 [4]