Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3 4

Autor Téma: Dohoda o provedení práce  (Přečteno 48421 krát)

alunas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #15 kdy: Prosinec 29, 2009 »

Dobrý den,
nikde se mi nepodařilo vyčíst, jak je to s dohodou o provedení práce, když je vyšší než 5.000,-/měsíčně(nepodepsané prohlášení)?  Vím,že pak se neplatí srážková daň, ale zálohová. Musí se někde uvádět? Musí, ten kdo pracuje na DoPP podávat daňové přiznání, když má měsíčně více než 5.000,- ?   Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #16 kdy: Prosinec 29, 2009 »

Pokud je mzda z dohody o provedení práce vyšší jak 5 tisíc měsíčně, je i při nepodepsaném prohlášení zdaňována daní zálohovou, 15 %,  po skončení roku by Vám zaměstnavatel měl vystavit potvrzení o příjmech za rok a  jste povinna podat daňové přiznání. Předpokládám, že máte i jiného zaměstnavatele, když nemáte  podepsané prohlášení. J.
IP zaznamenána

alunas

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 9
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #17 kdy: Prosinec 29, 2009 »

Takže v případě, že jsem zaměstnaná, podám daňové přiznání, kde uvedu příjem z DoPP, nebudu poté muset doplácet vyšší sociální a zdravotní pojištění?  A jak je to v případě, že nejsem zaměstnaná ani nepodnikám a pouze si platím zdravotní pojištění a několikrát do roka mám příjem z DoPP? Moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #18 kdy: Prosinec 29, 2009 »

Když jste zaměstnaná tak podáváte sama daňové přiznání, do kterého uvedete příjmy od zaměstnavatele a příjmy z DPP. O soc+zdr se nestaráte, protože DPP nepodléhá soc+zdr.

Pokud nemáte jiné příjmy než z DPP a příjmy z DPP přesáhly 15 000 Kč za rok, tak podáte sama daňové přiznání. Pokud jste na DPP nepodepisovala prohlášení, tak Vám bude zálohová daň vrácena.

Hezký den!
IP zaznamenána

saskanya

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #19 kdy: Leden 26, 2010 »

Dobrý den, prosím poraďte, jsem OSVČ od května 2009 a v dubnu 2009 jsem pracovala na DoPP s výdělkem nad 5.000,- (nikde jinde sem nepracovala, takže sem si zaplatila zdravotní). Potřebovala bych vědět, co všechno potřeuji (ohledně DoPP) za papíry k daňovému přiznání. Nebo to nemusím do daňového přiznání dokládat, kyž to zdanil můj zaměstnavatel?? Předem děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #20 kdy: Leden 26, 2010 »

Váš zaměstnavatel příjem z dohody zdanil zálovou daní, a je teď na vás daně za rok 2009 vypořádat. Vyžádejte si od zaměstnavatele potvrzené o zdanitelných příjmech za rok 2009 a hodnoty přenesete do DPFO. Jana
IP zaznamenána

sholcmanova

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #21 kdy: Leden 27, 2010 »

Dobrý den, chci zaměstnat studenta, který podepsal \"prohlášení\" u jiného zaměstnavatele. Odměna za měsíc přesáhne částku 5000 Kč. Mohu za něj platit FÚ zálohou daň nebo jen srážkovou? K platbě jaké daně se mám registrovat na FÚ? Děkuji
IP zaznamenána

Pavell

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 230
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #22 kdy: Leden 27, 2010 »

Nad 5000/měsíc zálohovou. Zaregistrujte se k dani z příjmů ze závislé činnosti vybírané zálohově.

Hezký den!
IP zaznamenána

JANAA

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 1387
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #23 kdy: Leden 27, 2010 »

Pokud u vás nepodepíše prohlášení, a mzda za měsíc přesáhne 5 tisíc, daníte daní zálohovou, pokud by některý měsíc mzda nepřesáhla pět tisící, daníte srážkovou daní.  
Přihlásit zatím k dani zálohové...pokud by nastal případ daně srážkové, pak teprve ke srážkové dani. Jana
IP zaznamenána

jana13

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #24 kdy: Leden 28, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak se řeší situace, kdy zaměstanec u zaměstnavatele pracuje na HPP, podepsal Prohlášení  poplatníka k dani a u téhož zaměstnavatele uzavře dohodu o provedení práce s výdělkem do 5.000,- Kč. Platí se v tomto případě také zálohová daň? Děkuji Vám za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #25 kdy: Leden 28, 2010 »

Ano, platí se zálohová daň.
IP zaznamenána

jana13

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #26 kdy: Leden 29, 2010 »

Ještě bych měla jeden dotaz. Pokud je matka na mateřské dovolené a přivydělává si formou dohody o pracovní činnosti do 2.000,- Kč/měsíc, tak může podepsat prohlášení poplatníka k dani a platit daň zálohovou? Děkuji Vám za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #27 kdy: Leden 29, 2010 »

Maminka zřejmě nemá na toto období podepsané prohlášení u svého zaměstnavatele, takže může podepsat u vás. Při podepsaném prohlášení se vždy počítá zálohová daň bez ohledu na výši odměny.
IP zaznamenána

jana13

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 5
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #28 kdy: Únor 02, 2010 »

Dobrý den,
v této souvislosti jsem narazila na další dotaz a to: když je maminka na mateřské dovolené, nemá manžela a přivydělává si na základě dohody o pracovní činnosti, jestli si může v daňovým přiznání uplatnit bonus na dítě? V jejím příjmu ale nedosahuje 6-ti násobku minimální mzdy. Přijde o tuto výhodu (uplatnit si daňový bonus na dítě)? Nebo neexistuje nějaký jiný způsob, jak by si bonus na dítě mohla uplatnit? Za normálních okolností si tento bonus uplatňuje manžel stejně jako odpočet na manželku, ale pokud manžela nemá, tak má smůlu?
Děkuji Vám za odpověď a přeji krásný den.
IP zaznamenána

Ivanna

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 87
Dohoda o provedení práce
« Odpověď #29 kdy: Únor 03, 2010 »

Dobrý den,
můžete mi, prosím, poradit, zda je možno sepsat s pracovníkem (který pracuje u nás na dohodu o PP vedle svého hlavního pracovního poměru u jiného zaměstnavatele) jednu dohodu o provedení práce  na celý rok na úklid s tím, že bude pracovník uklízet 12 hodin měsíčně? Nebo je nutno udělat každý měsíc smlouvu a vyspecifikovat úkol - úklid 12 hodin?
Děkuji moc. Ivana
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3 4