Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Přehled pro zdravotní pojišťovnu  (Přečteno 2213 krát)

Kamila

  • Host
Přehled pro zdravotní pojišťovnu
« kdy: Leden 03, 2009 »

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Začala jsem podnikat v listopadu 2007,měla jsem příjem pouze 499kč a podnikala jsem prvním rokem,takže jsem nemusela platit zálohy na ZP a SP.Můžete mi některá poradit,jestli budu po podání Přehledu pro zdravotní pojišťovnu něco platit,když jsem měla za rok 2008 zisk 47.317,-?Dívala jsem se totiž na Váš web a tam je napsáno,že: Pojistné pro zdravotní pojištění OSVČ dělá 6,75% ze zisku.Vychází mi tedy částka 3.194,-,budu ji tedy muset zaplatit?Podnikám na vedlejší činnost při rodičáku.Mockrát děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přehled pro zdravotní pojišťovnu
« Odpověď #1 kdy: Leden 03, 2009 »

Ano, zdravotní pojištění platí i maminy na rodičáku. Budete tedy muset zaplatit 3.194,- Kč a po podání přehledu za rok 2008 byste měla hradit zálohy na ZP ve výši 267,- Kč/měs.
IP zaznamenána

Kanec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Přehled pro zdravotní pojišťovnu
« Odpověď #2 kdy: Únor 10, 2011 »

Musí se k letošnímu přehledu (za rok 2010) dokládat den podání Přiznání, když v Poučení již o tom není zmínka?
Rovněž by mne zajímalo, zda lze v bodě \"V roce 2010 pro mne nebyl stanoven minimální vyměřovací základ v měsících\" zaškrtnout více důvodů, např. a) a f).

Děkuji,
Jirka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Přehled pro zdravotní pojišťovnu
« Odpověď #3 kdy: Únor 10, 2011 »

Do přehledu uveďte den, kdy jste podal daňové přiznání, ale nemusíte to nijak dokládat potvrzením od FÚ, to platí už minimálně 2 roky.  Můžete zaškrtnout více důvodů, pro které vám nebyl stanoven minimální vyměřovací základ.
IP zaznamenána

Kanec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Přehled pro zdravotní pojišťovnu
« Odpověď #4 kdy: Únor 11, 2011 »

Citace: Zdena
Do přehledu uveďte den, kdy jste podal daňové přiznání, ale nemusíte to nijak dokládat potvrzením od FÚ, to platí už minimálně 2 roky.
Takže ani e-tiskopis, na kterém je uveden datum a čas přijetí Podání, nepotřebuje zdravotní pojišťovna vidět?
Citace: Zdena
Můžete zaškrtnout více důvodů, pro které vám nebyl stanoven minimální vyměřovací základ.
Rád bych nastínil konkrétní případ:
Zaměstnaná žena nastoupí koncem roku 2009 na mateřskou, přičemž počátkem roku 2010 začne podnikat. Jak by se v tomto případě vyplnilo Prohlášení pojištěnce v přehledu?
IP zaznamenána

Kanec

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 34
Přehled pro zdravotní pojišťovnu
« Odpověď #5 kdy: Únor 15, 2011 »

Citace: Zdena
Můžete zaškrtnout více důvodů, pro které vám nebyl stanoven minimální vyměřovací základ.
A dá se rovněž zaškrtnout, že ve stejných měsících, kdy pro mne nebyl stanoven min. vyměřovací základ, jsem neměl povinnost hradit zálohy na pojistné, např. z důvodu zaměstnání?
IP zaznamenána
Stran: [1]