Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Odpis majetku  (Přečteno 2492 krát)

Dagmar

  • Host
Odpis majetku
« kdy: Leden 02, 2009 »

Letos v prosinci jsem začala s podnikáním a v říjnu jsem si k tomuto účelu pořídila hmotný majetek. Mohu začít s jeho odepisováním až v roce 2009, když za prosinec nemám žádné zdanitelné příjmy?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14910
Odpis majetku
« Odpověď #1 kdy: Leden 10, 2009 »

Pokud se skutečně jedná o hmotný majetek (samostatné movité věci, popřípadě jejich soubory, jejichž vstupní cena je vyšší, než 40.000,- Kč, nebo stavby - výčet hmotného majetku najdete v § 26 zákona o daních z příjmů), pak můžete zahájit odpisování v roce 2009, nebo i později.
IP zaznamenána

l.pejsar

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Odpis majetku
« Odpověď #2 kdy: Únor 21, 2009 »

Dobrý den. Mohu si odepsat 100% auto a na spolupracující manželku 0 %, když při příjmech a výdajích uplatňuji rovnoměrně 50 na 50.Jsem osoba OSVČ  a vedu DE a auto je v obchodním majetku na mé jméno.Děkuji Luboš.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14910
Odpis majetku
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2009 »

Ne. Odpisy hmotného majetku jsou součástí vašich výdajů na podnikání podle § 24 zákona o daních z příjmů (stejně jako kterýkoliv jiný výdaj, například za materiál, nebo účet od telefonního operátora), takže i odpisy rozdělujete na spolupracují manželku.
IP zaznamenána
Stran: [1]