Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3]

Autor Téma: Pozastavený živnostenský list  (Přečteno 39362 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #30 kdy: Listopad 25, 2010 »

V minulosti bylo možné přerušit živnost nejdéle na 2 roky, poté se automaticky obnovila. Nic zvláštního vás nečeká. Jenom oznamte své zdravotní pojišťovně a na OSSZ, kdy obnovíte činnost. Pokud jim oznámíte znovuzahájení s letošním datem, tak budete muset podat přehledy o příjmech a výdajích i kdyby byly nulové. Přehledy za předcházející roky podle mého názoru nebudete podávat, určitě jste jim před lety oznámil, že přerušujete živnost.
Daňové přiznání za rok 2010 byste podával v případě, že budete mít za letošní rok hrubý příjem z podnikání (bez odečtení výdajů) vyšší než 6.000,- Kč. Pokud jste v předcházejících letech neměl z podnikání žádné příjmy, tak jste nemusel podávat přiznání.
IP zaznamenána

Doly

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #31 kdy: Září 06, 2011 »

Dobrý den, ze zdravotních důvodů jsem pozastavil živnost a teď jsem na pracáku. Do teď jsem podnikal sám a nemám žádnéha zástupce.
1) Můžu po dobu co mám pozastavenou živnost nakupovat u svých dodavatelů (kde mám nějaké slevy) zboží \"na IčO\"??????? .... fakturu budu mít jen pro sebe (nejsem pátce DPH a jedu na procenta).
2) Jak je to ze závazkama vůči zákazníkům -  např. prodal jsem elektrospotřebič a zákazníkovi v záruční době vznikl nárok na výměnu, nebo vrácení peněz. Při pozastavené živnosti jakdybych neexistoval.... nemůžu vystavovat žádné doklady, ne??? S kým takovou věc zák. řeší???
Předem děkuji za názory a zkušenosti.
IP zaznamenána
Stran: 1 2 [3]