Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 [2] 3

Autor Téma: Pozastavený živnostenský list  (Přečteno 39360 krát)

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #15 kdy: Leden 17, 2010 »

Jedná se o správní delikt podle § 62/1/q živnostenského zákona. Hrozí pokuta do 10 tis. Kč, případně pokuta do 5.000,- Kč v blokovém řízení.
IP zaznamenána

magdalenka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #16 kdy: Březen 16, 2010 »

Dobrý den, jsem zaměstnancem firmy a zároveň mám živnostenský list, ale k 31.3. mě zaměstnavatel propouští z organizačních důvodů, tak se chci zeptat zda mohu jít na pracovní úřad a tím pádem musím živnost pozastavit? Na ÚP bych byla ale jen 5 měsíců a někde jsem četla, že pozastavení ŽL na dobu kratší jak 6 měsíců není nutné.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #17 kdy: Březen 16, 2010 »

Hlavně oznamte přerušení podnikání na OSSZ (ta je nejdůležitější) a na zdravotní pojišťovně. Na ŽÚ se oznamuje v případě, že hodláte přerušit činnost na dobu delší, než 6 měsíců _ viz živnostenský zákon..
IP zaznamenána

Nika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #18 kdy: Duben 08, 2010 »

Pekny den, chtela jsem se zeptat, mam zivn. list na zivnost remeslnou, ale poslednich asi 6 mesicu, jsem nemela zadnou praci a tudiz jsem neplatila duch. pojisteni, zivn. list jsem nezrusila, protoze jsem stale doufala, ze prace prijde...ale nestalo se. Az nekdy ted jsem slysela o volbe pozastaveni zivt. listu, ale dluh u duch pojisteni mam ted asi 8 tisic - je moznost nejakeho prominuti, kdyz jsem praci nemela a neplatila jsem zadne dane (vypocet dani 0), kvuli nizkemu prijmu?
A take bych si chtela pridat zivnost volnou - prekladatelstvi, tlumocnictvi... Jde to, kdyz mam uz zivnost remeslnou? Je to porad na stejne ICO?
Diky moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #19 kdy: Duben 08, 2010 »

Sociální pojištění vám neodpustí, dlužné pojistné (+penále) budete muset doplatit. Příště včas oznamte své OSSZ, že přerušujete samostatnou výdělečnou činnost, nemusíte před tím ani na živnostenský úřad.
Nemusíte OSSZ sdělovat, na jak dlouho přerušujete, samostatnou výdělečnou činnost a přerušení můžete střídat třeba každý měsíc. V době, kdy budete mít přerušenou činnost, se přeregistrujte u své zdravotní pojišťovny z OSVČ na osobu bez zdanitelných příjmů, budete platit pojistné ve výši 1.080,- Kč měsíčně (jako OSVČ platíte 1.601,- Kč).
Můžete si přidat živnost volnou, bude to pořád na stejné IČ.
IP zaznamenána

Nika

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 10
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #20 kdy: Duben 08, 2010 »

Moc vam dekuji za odpoved. Ano byla moje chyba, ze jsem to nevedela.
A platim za pridani te zivnosti 1000Kc? A je pak hodne slozite provadet danove zustovani, kdyz jedna zivnost je volna a druha remeslna?
Dekuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #21 kdy: Duben 08, 2010 »

Za přidání další živnosti byste měla zaplatit 500,- Kč, ověřte si na ŽÚ.
Daňové přiznání není nijak složité. Pokud budete uplatňovat výdaje procentem z příjmů, tak si zvlášť evidujte příjmy za řemeslnou živnost (uplatníte k nim výdaje ve výši 80%) a zvlášť příjmy za živnost volnou (uplatníte k nim výdaje ve výši 60%). Pokud budete prokazovat skutečné výdaje, tak můžete vést daňovou evidenci za obě živnosti dohromady.
IP zaznamenána

Zuzana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #22 kdy: Duben 25, 2010 »

Dobry den, mam pozastaveny zivnostensky list, a nyni uz mi konci i pulrocni ochrana lhuta. Vzhledem k tomu ze se trvale zdrzuji v zahranici, potrebovala bych zivnost pozastavit jeste na dalsi dobu. Rusit ji prozatim nechci. Chci se zeptat, zda je mozne tak ucinit jinak, nez osobne? Vzhledem k pracovnimu vytizeni je to pro mne nyni pomerne velkou komplikaci (navic rekneme i nakladnou, kvuli jednomu podpisu letet z Recka...)
Predem velmi dekuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #23 kdy: Duben 30, 2010 »

Žádný problém:-)
Stáhněte si formulář Změnového listu, například tady:
http://www.konice.cz/showdoc.do?docid=1544
vyplňte (řádek 04_další přerušení provozování živnosti, můžete přerušit třeba na 99 let a kdykoliv obnovit) a pošlete poštou.
IP zaznamenána

Zuzana

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #24 kdy: Květen 03, 2010 »

Diky moc!
Volala jsem na urad totiz jiz pred tim pul rokem, a i po dlouhe diskuzi mi stale tvrdili, ze jedine osobne, jinak to nejde... ale prislo mi to trochu divne :-/
IP zaznamenána

adulinka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #25 kdy: Květen 17, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mohu být zapsaná na úřadu práce, když vlastním ŽL - musím ho pozastavit nebo ne?A když budu zapsaná na ÚP, tak jak velkou výši peněžité dávky budu dostávat, když v poslední třech letech jsem byla na mateřské dovolené. Budou tuto dávku počítat z posledního zaměstnání nebo z mateřské?
A ještě jsem se chtěla zeptat, zda si můžu částku za uskutečněné kurzy(účetnictví, jazyky) odepsat jako výdaj z daní.
Děkuji a nashledanou
IP zaznamenána

timothy2

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #26 kdy: Červenec 13, 2010 »

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám pozastavený živnostenský list. Jsem povinná přesto nahlásit na živnostenském úřadě změnu trvalého bydliště?
Bylo mi řečeno, že ano, a jelikož jsem to neprovedla hned, bude mi udělená i pokuta. V době změny trvalého bydliště jsem už měla živnost. list pozastaven. Děkují
IP zaznamenána

Eva24

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #27 kdy: Listopad 07, 2010 »

Dobrý den, mám živnostenský list(jelikož pro mou práci po mně byla vyžadována jeho kopie), práci ale nakonec nevykonávám, kvuli nečekanému otěhotnění, mám živnost přerušit? za dobu \"podnikání\" (1 měsíc) jsem neměla žádné výdaje ani příjmy - budu muset za ten měsíc, kdy jsem \"podnikala\" podávat daňové přiznání s nulovými hodnotami? a co OSSz a ZP? děkuji za oodpověd.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #28 kdy: Listopad 09, 2010 »

Pokud nevykonáváte činnost, tak ji přerušte, obnovit se dá kdykoliv. Daňové přiznání nemusíte podávat, přehledy o příjmech a výdajích pro zdravotní pojišťovnu a OSSZ s nulovými hodnotami ano.
Pokud nejste zaměstnaná, případně za vás z nějakého důvodu neplatí zdravotní pojištění stát, tak budete platit ZP jako osoba bez zdanitelných příjmů.
IP zaznamenána

Jagu

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Pozastavený živnostenský list
« Odpověď #29 kdy: Listopad 24, 2010 »

Můj dotaz:
před 10ti lety jsem pozastavil živnost, protože jsem \"se zaměstnal\". Teď po letech budu živnost zase rozjíždět a překvapilo mě, že moje původní živnost je aktivní. Pozastavení po dvou letech automaticky skončilo a živnost se automaticky aktivovala. Po celou dobu jsem žil v domnění, že je pozastavená =  neodevzdával jsem žádná přiznání. Ani je po mě nikdo nechtěl (tedy růžovky zpracované zaměstnavatelem samozřejmě ano, mám namysli žádná přiznání ohledně živnosti). Můžete mi nastínit co mě teď po letech na úřadě čeká? Nějaké sankce, pokuty, doplatky apod.?

Děkuji za radu
IP zaznamenána
Stran: 1 [2] 3