1. Stačí jen příjem (finanční prostředky v hotovosti, či na BÚ nejste povinna evidovat), který lze v případě potřeby doložit výpisem z BÚ a smlouvou o reklamě. Stačí smlouva, fakturu pouze v případě, že by jí sponzor požadoval.
2. Veďte evidenci pracovních jízd (kdy, kam,proč, ujeté km), abyste prokázala, že uplatňované výdaje souvisí s vašimi příjmy. Není třeba vést knihu jízd, ve které je zaznamenán veškerý provoz vozidla. Předpokládám, že se bude jednat o bezplatnou výpůjčku vozidla, takže budete uplatňovat náhradu výdajů za spotřebované PHM. Průměrnou spotřebu si vypočítáte z velkého technického průkazu vozidla, cenu PHM buď prokážete dokladem o nákupu, nebo si počkáte, až počátkem následujícího roku MF ČR vyhlásí průměrné ceny PHM.
Rodič, který je zapsán v TP, se bude muset registrovat na FÚ jako plátce silniční daně, platit daň a podávat do 25. ledna následujícího roku přiznání k dani silniční.
3. Můžete zapsat více dokladů jednou položkou třeba až k 31.12. příslušného roku. Dávám datum podle posledního dokladu.
4. Vy ale tyto výhry zdaňovat budete i když nepřesahují 10 tis. Kč, osvobození podle § 4 ZDP se na vás nevztahuje - více v 10, odst. 8 zákona. Máte živnost na reklamu a marketing (příjmy z podnikání) a k tomu vykonáváte nezávislé povolání - sportovní činnost - podle § 7/2b) zákona o daních z příjmů, které není považováno za podnikání a nepotřebujete pro jeho výkon živnostenské oprávnění. Pro vás budou výhry příjmem, který zahrnete do základu daně. Jak jinak byste obhájila ve výdajích nákup sportovního materiálu, kdybyste nezdaňovala příjmy ze sportovní činnosti?