Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: příjmy ze zahraničí  (Přečteno 4775 krát)

Eviczka

  • Host
příjmy ze zahraničí
« kdy: Prosinec 12, 2008 »

Dobrý den, mám dotaz ohledně danění příjmů ze zahraničí. Od 1.ledna do 31.května tohoto roku jsem pracovala ve Velké Británii, kde jsem z výdělku odváděla daň i platila pojištění. Od června do září jsem byla v ČR vedena na úřadu práce a od října jsem samoplátce zdravotního pojištění v ČR. V České Republice nemám žádné příjmy. V září a říjnu jsem pracovala pro charitu v Asii (Indie), z čehož jsem neměla žádný příjem. Zajímalo by mě, zda musím v ČR podávat daňové přiznání za rok 2008, i když jsem daně platila v UK a v ČR jsem letos vůbec nepracovala. Existuje nějaká minimální doba pobytu v zahraničí, která musí být dodržena, aby nedošlo k dvojímu danění? Počítá se do této doby i pobyt mimo EU a práce pro charitativní organizaci? Jelikož jsem v UK pracovala celkem déle než 12 měsíců v kuse, jsem rezidentem UK, ale trvalé bydliště mám v ČR.
Děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Kateřína

  • Host
příjmy ze zahraničí
« Odpověď #1 kdy: Leden 13, 2009 »

Dobrý den,
     Potřebuji poradit k daň.přiznání z roku 2008,když zdaňuji část příjmu z Naší republiky  a část ze zahraničí,jestli mám zdanit každý příjem zvlášť, s tím,že už je to převedeno na naši měnu,nebo už to můžu zdanit dohromady.Jak mám dostat příjem ze zahraničí do daňového přiznání(OSVČ)za rok 2008.Děkuji za vyřízení.
IP zaznamenána
Stran: [1]