Tak to Vám můžu poradit celkem odborně, protože v Anglii šéfuju firmě už 9 let a shodou okolností, včera jsem na toto téma - dovoz oblečení z Anglie - měl debatu s jinou zájemkyní z Českých Budějic.
Takže - máte dvě volby:
1/ buďto budete fungovat coby česká živnostnice nebo české sročko a budete oslovovat anglické prodejce a nabízet se. Vězte, že takových je tisíce, nejen z česka, ale z celé východní Evropy a začíná to býti v anglii nudné. Krom toho budete také obíhat české úředníky - viz vlákno \"jak začít podnikat\" na tomto WEBu. A pokud náhodou Vám nějaká anglická firma odpoví, pak budete platit předem + přepravu a nedělejte si iluze, že Vám anglická firma vybere tu nejlevnější přepravu. Vyberou Vám tu, která jim nedá moc práce, vždyť to hradíte, ne? Jinak marže nic moc, protože zájemců o koupi ojetého oblečení je z východní evropy opravdu hodně.
2/ nebo si zaregistrujete Váš byznys v anglii, vykašlete se na český úřady a s anglickými firmami budete jednat z pozice anglické firmy. Výhoda je ta, že v tomto momentě dostanete výrazně lepší marže, než coby východoevropský kupující a platíte do měsíce po dodání zboží, tedy ne předem ak se vyžaduje po kupujících z východu. Přepravu si budete muset zajistit také sama, jenže pro anglickou firmu je více možností než pro českou
Daně budete mít nižší + úlevy za odvoz z Británie a účetnictví je v tomto případě více než primitivní.