Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: nepeněžní plnění  (Přečteno 4915 krát)

Petra28

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
nepeněžní plnění
« kdy: Listopad 28, 2008 »

Dobrý den, měl bych jeden dotaz. Profi-sportovec se stal v průběhu roku plátcem DPH. Na konci každého roku obdrží od klubu 1 papír, na kterém je uvedena částka nepeněžních příjmů, které mu vyčíslí sportovní klub. Bohužel, zde není přesně rozepsán ZD, DPH a sazba, jen celková částka za rok. Musím z této částky odvést, jako sportovec (OSVČ), DPH finančnímu úřadu. Pokud ano, jak DPH vypočítám? Myslím, že pomocí koeficientu, jenže nevím přesně, pro jakou sazbu DPH, jelikož v nepeněžním plnění je i ubytování a apod., kde je i sazba nižší. Který den bude DUZP? A pokud jsem plátcem až od 10/08, musím odvádět DPH z celkové částky? Pomozte mi, prosím!!! A zároveň předem děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
nepeněžní plnění
« Odpověď #1 kdy: Listopad 29, 2008 »

DPH odvedete z celé částky, ke dni zdanitelného plnění už jste plátci. Jako datum uskutečnění zdanitelného plnění bych uvedla datum, ke kterému vystavil doklad sportovní klub.
DPH vypočítáte shora: celková částka nepeněžních příjmů (např.50.000,-) * koeficient 0,0826 = 4.130,- . Daň z přidané hodnoty činí 4.130,- Kč, základ daně je 45.870,- Kč (50.000 - 4.130).
Používám koeficient pro sníženou sazbu, neboť sportovní činnosti jsou uvedeny v příloze č. 2 zákona o DPH v seznamu služeb podléhajících snížené sazbě.
IP zaznamenána

Petra28

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
nepeněžní plnění
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 01, 2008 »

Moc děkuji za odpověď. Jak by se, prosím, postupovalo v případě, že: klub vystaví doklad na určitou částku nepeněžního plnění za rok 2008 a předá mi ho v lednu 2009. Já, jako OSVČ (sportovec) bych se na FÚ zaregistroval jako plátce v 11/08, jelikož za 10/08 jsem dosáhl zák.obratu pro reg.DPH. Plátcem se stanu tedy od 01/2009. Budu muset odvést DPH z nepen.plnění i v tomto případě. Nebo ne, jelikož nepen.plnění se týká roku 2008 a já bych byl plátcem až od 01/2009. Děkuji ještě jednou za Vaši odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
nepeněžní plnění
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 01, 2008 »

Na dokladu, který vám klub vystaví, určitě bude uvedeno, že se jedná o nepeněžní plnění, která se uskutečnila v průběhu roku 2008. Datum UZP by tom případě byl 31.12.2008, k tomuto dni ještě nebudete plátcem a nebudete tedy odvádět DPH.Vyčíslená částka bude pouze předmětem daně z příjmů za rok 2008.
IP zaznamenána

Petra28

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 21
nepeněžní plnění
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 02, 2008 »

Moc děkuji, moc jste mě potěšila. Přeji krásný den.
IP zaznamenána
Stran: [1]