Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Co je potřeba k podnikaní pro Prodej a servis pracovních strojů.  (Přečteno 1376 krát)

Ferdas

  • Host

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co je za potřebí k podnikání  a založení živnosti - firmy. Prodej a servis stavebních strojů. Co je k tomu zapotřebí? Je nutná odborná způsobilost? Jaké formuláře musím vyplnit a jaké jsou podmínky.
Děkuji moc Ferdas
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15047

K prodeji vám stačí živnost volná, obor maloobchod a velkoobchod. U volné živnosti stačí splnit všeobecné podmínky pro provozování živnosti: věk 18 let, způsobilost k právním úkonům a bezúhonnost.

Na servis budete potřebovat živnost řemeslnou, zřejmě Opravy ostatních dopravních prostředků a pracovních strojů. K získání živnostenského oprávnění na řemeslnou živnost je třeba prokázat vyučení v příslušném oboru (tady to asi bude mechanik - opravář), pokud jste v oboru vyučen, nemusíte prokazovat praxi. V případě vyučení v příbuzném oboru je třeba doložit alespoň jednoroční praxi. Jiné podmínky jsou v případě absolvování střední školy (studium zaměřené na příslušný, případně příbuzný obor), případně vysokoškolských studií. Rozhodování o uznání potřebné kvalifikace je plně v kompetenci ŽÚ. Přesnější informace vám sdělí živnostenský úřad.
IP zaznamenána

Ferdas

  • Host

Díky moc.
Ferdas
IP zaznamenána
Stran: [1]