Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Dotaz  (Přečteno 2335 krát)

host vera

  • Host
Dotaz
« kdy: Listopad 25, 2008 »

Od září 2008 jsem vedená na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Můj manžel je zaměstnancem a zároveň má
živnost jako vedlejší činnost. Mohl by mne zaměstnat? Nebo by bylo výhodnější, abych i já začala s živností?
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz
« Odpověď #1 kdy: Listopad 26, 2008 »

Manžel vás nemůže zaměstnat, podle ustanovení § 318 zákoníku práce nemůže být mezi manželi (ba dokonce ani mezi registrovanými partnery) pracovní poměr. Pokud nemáte vlastní živnostenské oprávnění, nebo byste je těžko získávala, tak se můžete stát manželovou spolupracující osobou, manžel by na vás rozděloval část svých příjmů a výdajů podle § 13 zákona o daních z příjmů. Spolupracující osoba má z pohledu daně z příjmů, zdravotního a sociálního pojištění stejné povinnosti, jako OSVČ.
IP zaznamenána

host vera

  • Host
Dotaz
« Odpověď #2 kdy: Listopad 27, 2008 »

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Ale ještě mám jeden malý dotaz. Manžel bude uplatňovat ztrátu z minulého roku. Ta se odečte od základu daně. Ale na sociální a zdravotní pojištění už nemá vliv, zde jsou rozhodující příjmy a výdaje tohoto roku. Prosím, pochopila jsem to správně? Děkuji za odpověď
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz
« Odpověď #3 kdy: Listopad 27, 2008 »

Ano, je to tak, jak píšete.
IP zaznamenána

catherine111

  • Host
Dotaz
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 16, 2008 »

Dobry den, mam dotaz, nevite jak to funguje kdyz mam od cervna zivnostensky list, prijala jsem material ze zahranici ale jeste jsem neudelala zadnou praci z ktere bych dostala penize, stejne musim zaplatit asi minimalni dan, ze...? a ta je, nevite kolik?? Diky moc za odpoved..
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Dotaz
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 17, 2008 »

Daň z minimálního základu už byla zrušena. Pokud nemáte příjem, pak neplatíte daň.
IP zaznamenána

grendina13

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Dotaz
« Odpověď #6 kdy: Květen 25, 2010 »

Dobrý den,  chci se zeptat. Už jsem v předčasném důchodu mohu jej přerušit a za jakých podmínek? Děkuji grendina
IP zaznamenána

Jana Konečná

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 579
    • http://www.jakpodnikat.cz
Dotaz
« Odpověď #7 kdy: Květen 25, 2010 »

Ptáte se na podnikání? Váš dotaz možná patří do
http://forum.duchody-duchodci.cz/
IP zaznamenána
Stran: [1]