Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Příjmy  (Přečteno 1235 krát)

zzz7

  • Host
Příjmy
« kdy: Listopad 12, 2008 »

Dobrý den, při sestavování Přiznání k dani z příjmů fyzické osoby mně není zas tak zcela jasných pár věci. Např: Považují se úroky z běžného podnikatelského účtu za kapitálové příjmy? Pokud při ekonomickém poradenství uplatňuji výdaje 50% z příjmu, zahrnu tyto úroky do těchto příjmů pro výpočet? Zohlední se v tomto případě vůbec úhrady za soc. a zdrav. pojištění v daňovém přiznání?  Děkuji
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Příjmy
« Odpověď #1 kdy: Listopad 13, 2008 »

Úroky na běžném účtu vám banka připisuje nezdaněné a jsou vašimi příjmy z kapitálového majetku. V daňovém přiznání je uvádíte jako dílčí základ daně podle § 8 ZDP (v přiznání za rok 2007 to byl řádek 38), dílčí základ daně z podnikání uvádíte na jiném řádku a přijaté úroky v něm nejsou zahrnuty.
Platby zdravotního a sociálního pojištění, které hradíte sám za sebe jako OSVČ, nejsou od roku 2008 daňově uznatelnými výdaji a nelze je tedy zohlednit v daňovém přiznání.
IP zaznamenána
Stran: [1]