Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: výroba a dodání oken do Švýcarska  (Přečteno 392 krát)

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
výroba a dodání oken do Švýcarska
« kdy: Prosinec 01, 2023 »

Dobrý den, můžete mi prosím poradit, truhlář plátce DPH vyrobí a dodá okna do Švýcarska. Vystaví tedy fakturu na příjemce s adresou Švýcarskou, příjemce je nepodnikatel. Jak by měla vypadat faktura, má se vypsat datum zdanitelného plnění klasicky jako při dodávce v ČR? Fakturace bude bez DPH? Pokud ano - co se má vypsat na fakturu, nějaký specifický text týkající se DPH? Kam se uvedené do kontrolního hlášení, do přiznání DPH. Hlásí se něco na FÚ? Předem děkuji za odpověď, nemám s tím žádné zkušenosti.
IP zaznamenána

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
Re:výroba a dodání oken do Švýcarska
« Odpověď #1 kdy: Leden 21, 2024 »

Dobrý den, zkouším znovu, můžete mi prosím někdo poradit viz dotaz - dodání oken do Švýcarska?? Rozšiřuji dotaz - co vše musím zařídit, celní poplatky??? Nemám s tím žádné zkušenosti. Paní Zdeno, zkouším, zda ještě chodíte na portál, vždy jste mi dobře poradila. Moc děkuji za případné odpovědi.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Re:výroba a dodání oken do Švýcarska
« Odpověď #2 kdy: Leden 24, 2024 »

Dobrý den,

vyvážíte zboží (okna) mimo území EU, takže si musíte na celnici vyřídit vývozní doprovodný doklad. Zkuste se zeptat na nejbližším celním úřadě, co je třeba vyřídit. Kontakty na celní úřady: https://www.celnisprava.cz/cz/Stranky/kontakty-na-celni-urady.aspx
Nebo si najděte na internetu firmu, která nabízí celní zastupování. 

Při vývozu zboží se vystavuje faktura bez DPH (osvobozeno podle § 66 ZDPH), žádný specifický text se neuvádí. Na faktuře nebude ani DUZP, ten při vystavování faktury ještě neznáte a odběratele nezajímá. Vývoz zboží se vykazuje na ř. 22 přiznání, v KH ani v SH se neuvádí. Vykazuje se ke dni výstupu zboží z EU na základě potvrzení od celníků o výstupu zboží.

Víc nevím.
IP zaznamenána

romča

  • Full Member
  • ***
  • Příspěvků: 135
Re:výroba a dodání oken do Švýcarska
« Odpověď #3 kdy: Leden 28, 2024 »

Paní Zdeno, moc děkuji za vaši odpověď 😃
IP zaznamenána
Stran: [1]