Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vydávání e-knih vlastním nákladem  (Přečteno 9925 krát)

rs78

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1
Vydávání e-knih vlastním nákladem
« kdy: Červen 10, 2020 »

Dobrý den,

vlastním web, na kterém pod autorským pseudonymem publikuji krátké povídky.

Rozhodl jsem se, že z povídek vytvořím e-knihy, které nabídnu na tomto webu k prodeji v podobě eshopu vedeného na mé pravé jméno. Přestože se fakticky jedná o vydávání děl vlastním nákladem (byť pod autorským pseudonymem) obnovil jsem si v minulosti založený ŽL na Vydavatelské činnosti s tím, že mi to mj. umožňuje i členství v systému ISBN apod. Je tento postup korektní z pohledu daňového a umožňuje mi uplatňovat 60% výdajový paušál místo 40% při obvyklém publikování vlastním nákladem?
 
Změní se na tom něco, pokud navíc webové stránky zpoplatním a budu nabízet čtenářům časově omezené předplatné na přístup k obsahu webu? Nebo jsem si pouze zkomplikoval život a vše by šlo i bez ŽL a vyjde to daňově na stejno?

Když je to všechno vedené jako vedlejší činnost a přijdu o práci, chápu, že to budu muset všechno přerušit, abych nepřišel o podporu v nezaměstnanosti. Je v tom možné nějak pokračovat i po dobu registrace na úřadu práce, aniž bych kvůli tomu přišel o podporu?

Předem děkuji za názor, nějak jsem se v tom ztratil.

Radek
IP zaznamenána

Barbus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Vydávání e-knih vlastním nákladem
« Odpověď #1 kdy: Únor 24, 2022 »

Dobrý den, jednodušší je to každopádně spojit jako EBOOK na prodej (jako eshop položku). Za platbu dostane dotyčný zboží (ebook) na email. Tam už je to situace klasického prodeje. Jednodušší pro vás i pro evidence.  ;)
IP zaznamenána
Stran: [1]