Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Oznámení čísla bank. účtu  (Přečteno 9828 krát)

Xardaxis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Oznámení čísla bank. účtu
« kdy: Červenec 22, 2021 »

Dobrý den, včera jsem si byla na úřadě obnovit živnost, ale byla to taková rychlovka, že jsem se úplně zapomněla zeptat jak je to s oznámením čísla bankovního účtu na FÚ. Paní mi ho tam nevyplnila, takže teď musím ještě s jedním změnovým listem přímo na FÚ? Předpokládám, že je povinnost ho oznámit. Jsem FO a podnikání mám jako vedlejší činnost. Předem díky moc.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Oznámení čísla bank. účtu
« Odpověď #1 kdy: Červenec 22, 2021 »

Dobrý den. Jestliže nyní používáte k podnikání jiný bankovní účet, než který jste oznámila při původní registraci, tak oznamte na FÚ nové číslo účtu. Oznamuje se prostřednictvím formuláře Oznámení o změně registračních údajů / Žádost o zrušení registrace. Ohlášení změny je povinné (podle § 127 daňového řádu), je jedno, jestli máte podnikání jako hlavní, nebo vedlejší činnost.
IP zaznamenána

Xardaxis

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 2
Re:Oznámení čísla bank. účtu
« Odpověď #2 kdy: Červenec 22, 2021 »

No popravdě, při původní registraci v r. 2013 jsem se nechala ukecat do finančního poradenství a tehdy mi na úřadě taky o čísle účtu nic neříkali, takže jsem jej vyplněný neměla nikdy. Zisky jsem ale měla nulové, přiznání jsem podala, živnost o pár měsíců později pozastavila a vše prošlo v pohodě.
Proto mě zaráží, že když je to povinnost, tak tehdy i teď to obě paní na úřadě úplně přeskočily a rovnou odeslaly na FÚ. Člověk by věřil, že když řeknou, že je vše v pořádku hotové, tak by to tak být mělo..
Každopádně moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Oznámení čísla bank. účtu
« Odpověď #3 kdy: Červenec 22, 2021 »

Je to sice povinnost, ale nikdo to moc neřeší. Nahlášené číslo by mělo význam v případě, že byste od FÚ žádala přeplatek na dani. Plátci DPH uvádějí číslo účtu ke zveřejnění.
IP zaznamenána
Stran: [1]