Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: DPH - po 1.7. prodej podnikatelům neplátcům z EU  (Přečteno 60 krát)

Lidka1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, prodej zboží do EU B2C bude mít limit 10tis. EUR,
jak se řeší prodej B2B neplátcům DPH? Započítává se také do těchto plnění.
Předem děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 14961
Re:DPH - po 1.7. prodej podnikatelům neplátcům z EU
« Odpověď #1 kdy: Květen 31, 2021 »

Podle mého názoru se bude započítávat do limitu. Budete dodávat odběrateli, pro kterého není pořízení zboží předmětem daně (není plátcem, nebo identifikovanou osobou). 

Kopíruji definici prodeje zboží na dálku (dosud zasílání zboží) z vládního návrhu novely ZDPH, sněmovní tisk č. 867:
V § 4 se doplňují odstavce 9 a 10, které znějí:
„(9) Prodejem zboží na dálku se pro účely tohoto zákona rozumí dodání zboží, pokud
a) je zboží odesláno nebo přepraveno z členského státu odlišného od členského státu ukončení jeho odeslání nebo přepravy
1. osobou povinnou k dani, která zboží dodává, nebo
2. třetí osobou, zasahuje-li podle přímo použitelného předpisu Evropské unie, kterým se stanoví prováděcí opatření ke směrnici o společném systému daně z přidané hodnoty7e), osoba povinná k dani, která zboží dodává, do tohoto odeslání nebo přepravy,
b) je zboží dodáno osobě, pro kterou pořízení zboží není v členském státě ukončení jeho odeslání nebo přepravy předmětem daně, a
c) nejde o dodání nového dopravního prostředku ani o dodání zboží s instalací nebo montáží.
IP zaznamenána

Lidka1

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 54
Re:DPH - po 1.7. prodej podnikatelům neplátcům z EU
« Odpověď #2 kdy: Červen 01, 2021 »

Moc děkuji. :)
IP zaznamenána
Stran: [1]