Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Vedlejší SVČ, COVID a zdravotní pojištění za rok 2020  (Přečteno 9201 krát)

pavel081

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 8

Dobrý den, jsem zaměstnancem na plný úvazek a něco málo k tomu si přivydělávám jako vedlejší SVČ. Neplatím proto zálohy a nemám stanoven minimální vyměřovací základ. Každý rok vyplňuji elektronický formulář, kde to vždy bylo celkem jasné a s jeho odevzdáním něco  doplácím. Tentokrát si ale nejsem jistý jak je to s novým řádkem 41a "Covid zálohy", kde mi automaticky po vyplnění všech předchozích polí vyšla částka o kterou se mi doplatek zmenšil (je to vlastně 6 x měsíční průměr vypočteného pojištění za celý rok 2020). Toto číslo ani nešlo ručně přepsat. Podle nějakých zpráv z internetu jsem ale pochopil, že "covidové" odpuštění zálohy se mě, jako zaměstnance s vedlejší SVČ netýká, jelikož žádnou zálohu neplatím. Na pojišťovně se zase tvářili, že je to v pořádku, ale nejsem si jistý, zda jsem tam narazil na někoho dobře informovaného a zda jsme si dobře rozuměli. Rád bych se proto poradil zde, jak je to v mém případě s těmi covidovými úlevami, třeba by to mohlo pomoci i jiným. Díky, Pavel
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044

Dobrý den, Pavle. Covidové odpuštění se netýkalo jenom záloh, ale i minimálního pojistného za měsíce březen až srpen 2020. V přehledu jste si na řádku 16 vypočítal pojistné za rok 2020 a na řádku 41a se Vám odečetlo prominutí šesti dvanáctin Vašeho minimálního pojistného. Skutečnost, že jste nemusel platit zálohy, nehraje roli.
« Poslední změna: Únor 22, 2021 od Zdena »
IP zaznamenána
Stran: [1]