Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Opravné-následné-DPH?  (Přečteno 1087 krát)

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Opravné-následné-DPH?
« kdy: Prosinec 08, 2020 »

Dobrý den, paní Zdeno,
v měsíci říjnu jsem vystavovala dobropis k faktuře z měsíce srpna (omylem jsme vystavila fakturu 2x), zákazník mi dobropis potvrdil v měsíci říjnu, ale já jsem na tento dobropis trochu pozapomněla a již měla podáno DPH i KH, jedná se o fakturu nad 10 tis.Kč. Musím nyní tedy podat opravné dodatečné ??? DHP a KH, nevím si rady co zaškrtnout. Dále je v nápovědě uvedeno, že na řádku 66 se vyznačí rozdíl oproti poslední dani, ten ale na daňové portálu opravit nejde. Nevím jestli jsem postupovala správně, ve svém úč.programu jsem opravila "potvrzený dobropis" datum kdy mi byl dopropis potvrzen tedy 24.10. a DPH a KH zadala výpočet a toto jsem stáhla do portálu FÚ. Vznikl mi tedy přeplatek na DPH.
Poradíte mi prosím jak postupovat?
Předem děkuji Lída
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Re:Opravné-následné-DPH?
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 08, 2020 »

Dobrý den, paní Lído.
Budete podávat dodatečné přiznáni k DPH a následné kontrolní hlášení. Chybu byste asi měla "zjistit" až v listopadu, protože termín pro podání dodatečného přiznání je do konce následujícího měsíce po zjištění chyby. Zeptejte se odběratele, jestli omylem vystavenou fakturu a Váš dobropis vůbec dal do svého přiznání a KH. Jako odběratel bych omylem vystavenou fakturu vrátila dodavateli a vůbec bych ji neevidovala (ani bych nepotvrzovala dobropis, je to chyba dodavatele, ať si ji opraví sám).   
Do řádku 1 (nebo 2) přiznání uvedete do políček pro základ daně a daň dobropisovanou částku mínusem. Na řádcích 62 a 66 by měl sám vyskočit mínusový rozdíl oproti původní dani, tj. přeplatek daně. Zkuste si vyplnit přiznání ručně na daňovém portálu.
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Re:Opravné-následné-DPH?
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 09, 2020 »

Dobrý den, paní Zdeno,
odběratel fakturu má se svém účetnictví, potvrdil mi dobropis i dohodu o vzájemném zápočtu. Ještě prosím o radu, vyplnila jsem řádek jedna mínusem, řádcích 62 a 66 mám správné DPH mínusem, oddíl IV. nárok na odpočet DPH nevyplňuji??? V KH vyplním POUZE fakturu o kterou se jedná v oddíl A.4 opět mínusem?? A jaké dám  DPPD?
Omlouvám se ale nikdy jsem toto nemusela dělat.
Předem moc děkuji Lída
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Re:Opravné-následné-DPH?
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 09, 2020 »

Dobrý den, oddíl IV. nárok na odpočet nevyplňujete. Následné KH vyplňte stejně, jako bylo to původní, navíc přidejte dobropis, který přijde do A.4 mínusem. Jako DPPD bych dala den potvrzení dobropisu odběratelem.
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Re:Opravné-následné-DPH?
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 10, 2020 »

Moc děkuji, udělám jak píšete. L.
IP zaznamenána
Stran: [1]