Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Platební výměr za opožděné podání KH  (Přečteno 1130 krát)

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Platební výměr za opožděné podání KH
« kdy: Září 11, 2020 »

Dobrý den, prosím o radu, zapomněla jsem podat KH za 2.čtvrtlení t.r., správce mi na to upozornil dne 6.8.2020, hned druhý den jsem toto napravila. Pokuta mi byla stanovena na 10 tis.Kč, splatná do 15-ti dnů. DPH jsem zaplatila včas. Toto se mi stalo za dobu podnikání 10 let poprvé.  Na Platební výměr který mi byl zaslán do DS jsem odpověděla Žádostí o prominutí pokuty. Zatím mi nebylo odpovězeno. Termín na zaplacení je 17.9. Můj dotaz na Vás prosím zní - mám-li pokutu zaplatit když mi správce daně do toho termínu neodpoví, nebo tím, že jsem požádala o prominutí mám čekat.
Velice děkuji za odpověď Lída
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Platební výměr za opožděné podání KH
« Odpověď #1 kdy: Září 13, 2020 »

Dobrý den. Podle ustanovení § 101k/4 ZDPH má podání žádosti o prominutí pokuty odkladný účinek, takže bych pokutu zatím neplatila. Na rozhodnutí mají půl roku od přijetí žádosti o prominutí. Zaplatili jste správní poplatek 1.000,- Kč?

Více informací naleznete v Pokynu GFŘ-D-29 (č.j.: 111096/16/7100-20116-050484 ze dne 3.9.2020) k prominutí pokut za nepodání kontrolního hlášení.

IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Re:Platební výměr za opožděné podání KH
« Odpověď #2 kdy: Září 14, 2020 »

Dobrý den, paní Zdeno, správní poplatek jsem nezaplatila, to jsem nevěděla, na jaký účet poslat, na ten na který jsem měla poslat pokutu 10 tis.Kč ?? děkuji Lída
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Re:Platební výměr za opožděné podání KH
« Odpověď #3 kdy: Září 14, 2020 »

Paní Zdeno, našla jsem předčíslí - správních poplatků 3711 + č.účtu příslušného FÚ, je to tak ???
Díky L.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Platební výměr za opožděné podání KH
« Odpověď #4 kdy: Září 14, 2020 »

Dobrý den. Správní poplatek se platí na účet Vašeho správce daně s předčíslím 3711. Škoda, že Vás neupozornili o pár dnů dřív, u žádostí podaných do konce července byly správní poplatky prominuty.
IP zaznamenána

Ludmila Prokešová

  • Jr. Member
  • **
  • Příspěvků: 77
Re:Platební výměr za opožděné podání KH
« Odpověď #5 kdy: Září 15, 2020 »

Paní Zdeno, děkuji, stát nás nešetří. Lída
IP zaznamenána
Stran: [1]