Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Ukončení HPP, zahájení OSVČ a nemocenská  (Přečteno 9554 krát)

AlesP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 1

Poprosil bych o vysvětlení jak je to s nemocenským pojištěním v tomto případě: Běží mně 2měsíční výpovědní doba z HPP, plánuji po jejím skončení začít OSVČ. 

Na cssz jsem zjistil, že pokud jsem nikdy nepodnikal, tak bych měl platit asi 366 Kč.
(Nelze-li určit maximální měsíční základ z naposledy podaného přehledu o příjmech a výdajích (např. při zahájení samostatné výdělečné činnosti, kdy v posledních třech letech nebyla činnost vykonávána), rovná se tento polovině průměrné mzdy platné pro daný kalendářní rok. Polovina průměrné mzdy v roce 2020 činí 17 418 Kč, tzn. platbu pojistného ve výši 366 Kč měsíčně (2,1 % z 17 418 Kč).)

Nebo se tím myslí polovina mé stávající hrubé mzdy na HPP? (40000/2?)

A další věc je kdy mně toto nemocenské pojištění začne platit? Pokud se do října platí pojištění z HPP a od listopadu já sám u OSVČ, tak platí tam ty 3 měsíce, že budu vlastně nepojištěný, nebo se počítá i pojištění z HPP?

( Znemocenského pojištění se OSVČ poskytují dávky nemocenské, a to od 15. dne trvání dočasné pracovní neschopnosti (nařízené karantény), pokud byla OSVČ bezprostředně přede dnem vzniku dočasné pracovní neschopnosti (nařízené karantény) účastna tohoto pojištění alespoň tři měsíce.

Děkuji
IP zaznamenána
Stran: [1]