Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: jak správně vystavit fakturu  (Přečteno 4491 krát)

hanii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
jak správně vystavit fakturu
« kdy: Říjen 31, 2008 »

Dobrý den. chtěla bych se zeptat na vystavování faktur.

Nejsem plátce DPH tudíž vedu jen DE a většina plateb za zboží mi příchází na účet a zboží odesílám až po připsání peněz na účet ale zajímalo by mě jak správně vystavit datumy na faktuře?Dočetla jsem se že datum splatnosti na faktuře je den kdy došla platba na účet,je to pravda? Tudíž bych vlastně mohla vystavovat faktury nejdříve až v den kdy mi dorazila platba, protože nemohu vědět kdy mi platba přesně dorazí.....

Původně jsem si myslela,že na faktru napíši datum vystavení (v den kdy jsem ji vystavila a poslala zákazníkovi podklady k platbě e-mailem) a datum splatnosti za 14 dní ode dne vystavení a do DE si fakrutu zapíši jako zaplacenou až když mi přijde platba.

Předem děkuji za pomoc a radu

Hanka
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
jak správně vystavit fakturu
« Odpověď #1 kdy: Listopad 01, 2008 »

Myslíte si to naprosto správně:-)
Splatnost faktury (den, kdy byste ráda měla peníze na účtu) a úhrada faktury (den, kdy peníze skutečně na účet dorazily) jsou dva rozdílné pojmy.
IP zaznamenána

hanii

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
jak správně vystavit fakturu
« Odpověď #2 kdy: Listopad 02, 2008 »

děkuji za odpověď

takže v době vystavovení faktury uvedu datum vystavení a datum splatnosti a až dojde platba na účet dopíši si na fakturu poznámku \"platba došla ten a ten den\" (pro lepší orientaci ) je to tak možné??
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
jak správně vystavit fakturu
« Odpověď #3 kdy: Listopad 02, 2008 »

Ano, tak je to v pořádku. Také si dopisuji na faktury poznámky:-)
IP zaznamenána
Stran: [1]