Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?  (Přečteno 10208 krát)

JosefP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4

Dobrý den,

měl bych dotaz.

Pokud bych si vytvořil nějakou stránku alias eshop, který by se nějak jmenoval, např. www.prodejprebytku.cz a na této stránce - eshopu bych prodával různé věci, které se mi doma válí,
musel bych mít zaregistrovanou firmu např. Prodejprebytku s.r.o., nebo mi na provoz eshopu stačí živnostenský list na moje jméno ?

Pokud dam neco na Aukro, tak mi pak za prodej strhavaji poplatky, to same na Ebay a takto pres vlastni eshop bych to mel bez strzene provize za prodej.

S pozdravem,

Josef
IP zaznamenána

JosefP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?
« Odpověď #1 kdy: Květen 27, 2020 »

Ještě doplním, že to podnikání, bych měl jako vedlejšák a u toho chodil do normální práce, jestli to tedy na něco má vliv.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?
« Odpověď #2 kdy: Květen 31, 2020 »

Dobrý den. Pokud budete ve svém eshopu prodávat jen vlastní nepotřebné věci, které se Vám doma válí, tak nepotřebujete s.r.o., ani živnostenské oprávnění.

Pokud budete prodávat věci, které jste nakoupil za účelem dalšího prodeje, nebo budete například prodávat cizí věci za provizi, tak stačí živnostenské oprávnění.

Pokud si vyřídíte živnostenský list, tak Vás nemine papírování, i když to budete mít jako vedlejšák.  Jestli budete mít tržbu nad 6.000,- Kč za rok, tak budete muset podat daňové přiznání. Dále budete odevzdávat přehledy o příjmech a výdajích své zdravotní pojišťovně a na správu sociálního zabezpečení.
Více zde: https://www.jakpodnikat.cz/jak-zacit-podnikani.php
IP zaznamenána

JosefP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?
« Odpověď #3 kdy: Červen 03, 2020 »

Dobrý den,
děkuji Vám mnohokrát za odpověď. Pomohlo mi to.

Ještě jsem se zapomněl zeptat, jestli budu muset mít EET ?
Naposledy jsem někde četl, že do určité výše ročního obratu EET být nemusí, ale nevím, jestli to stále platí.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
Re:Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?
« Odpověď #4 kdy: Červen 05, 2020 »

Dobrý den. Pokud budete přijímat úhrady bankovním převodem, nebo na dobírku, kterou vybere dopravce a pošle Vám ji na účet, tak nemusíte mít EET. Pokud budete přijímat platby v hotovosti přímo od kupujícího, nebo na dobírku, kterou Vám vyplatí pošta v hotovosti, tak Vás EET nemine. Podnikatelé, kteří nejsou plátci DPH, mají max. 2 zaměstnance a hotovostní příjmy do 600 tis. Kč ročně, budou moci používat off-line režim. Údaje o tržbách nemusejí odesílat elektronicky v okamžiku, kdy přijmou tržbu. Na finančním úřadě si vyzvednou bločky s číslovanými účtenkami a jednou za čtvrt roku podají na FÚ oznámení o tržbách. Zatím je EET do konce roku pozastavené. 
IP zaznamenána

JosefP

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?
« Odpověď #5 kdy: Říjen 25, 2020 »

Dobrý den,

ještě jsem se chtěl zeptat, pokud bych tam na příklad na prodej starší a používaný notebook, musel bych na něj poskytovat záruku na příklad šest měsíců ?

Nebo by se na to vztahovalo jenom 14 dní odstoupení od smlouvy ?

Pak mám třeba ještě novou PC hru, nikdy nevybalenou z folie.

Musel bych na to dávat záruku ?

S pozdravem,

Josef
IP zaznamenána

Barbus

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:Zřízení eshopu - nutnost registrovat firmu ?
« Odpověď #6 kdy: Únor 24, 2022 »

Dobrý den,
na toto se vztahuje půlroční záruční doba. Vždy je potřeba uvést ve smlouvě i to, že stav použitého zboží odpovídá běžnému použití a případně uvést i drobné závady/škrábance/nedostatky zboží v době prodeje. Pokud by například po 3 měsících chtěl kupující po vás reklamovat tyto nedostatky, neměl by na to nárok.
Já jsem prodával taky přes různé portály a taky mě napadlo prodávat věci, co se lidem válí doma. S mírnou provizí. Proto je potřeba mít živnostenské oprávnění a dokládat příjmy (i když to máte jako "vedlejšák"). Jinak se mi osvědčil na vedení zákazníků i prodejů tento prográmek. Za mě obrovská výhoda je to od české firmy, takže vše v češtině  ;D
IP zaznamenána
Stran: [1]