Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: Faktura zaplacená z nefiremního účtu  (Přečteno 3527 krát)

petrunaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Faktura zaplacená z nefiremního účtu
« kdy: Duben 22, 2020 »

Dobrý den,
budu moc vděčná, když mi někdo bude umět odpovědět... Včera jsem se náhodou dozvěděla, že si na manželovo jméno (tudíž i DIČ) koupili příbuzní stavební materiál, aby měli jeho slevy..  platili ze svého bankovního účtu.. Jedná se o 2 faktury - každá asi za 60 tis, tudíž musí do KH. Materiál bych jim přefakturovala bez marže, ale jak to udělat s platbou, když nešla z firemního účtu?
Děkuji moc
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15045
Re:Faktura zaplacená z nefiremního účtu
« Odpověď #1 kdy: Duben 22, 2020 »

Dobrý den. Faktury by nutně musely do KH pouze v případě, že byl použit režim přenesení daňové povinnosti, což nebyl. FÚ se nezajímá o odběratele (fyzické osoby), na které byl vystaven daňový doklad a kteří si neuplatnili nárok na odpočet. Nakoupený materiál mohli použít pro osobní potřebu.

Při přefakturaci bych úhrady prohnala buď pokladnou (výdajový a příjmový doklad s poznámkami, jak proběhly skutečné úhrady). Raději bych ale použila tzv. nepeněžní operace, tj. výdaj a příjem bez pohybu peněžních prostředků, opět s poznámkami o skutečném průběhu finančních operací.
IP zaznamenána

petrunaS

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 24
Re:Faktura zaplacená z nefiremního účtu
« Odpověď #2 kdy: Duben 24, 2020 »

Mockrat dekuji Zdeni, mela jsem nejak zafixovano, ze vsechny doklady na IC nad 10tis musi do ucetnictvi, ale jestli nemusi, tak to rada necham bez zaznamu.
Dekuji
IP zaznamenána
Stran: [1]