Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: postup při poskytnutí licence na dílo  (Přečteno 1689 krát)

Kostka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
postup při poskytnutí licence na dílo
« kdy: Leden 04, 2020 »

Dobrý den, budu hrozně vděčný za radu.
Rád bych uzavřel obchod, totiž poskytnul druhé straně licenci na dílo, které jsem vyrobil. Nejsem podnikatel, tyhle věci nedělám, ŽL sice mám, ale je už dlouho deaktivovaný.

Má jít o částku cca 140 tisíc Kč. Jsem zaměstnaný, tohle by tedy byl vedlejší přivýdělek. Druhá strana říká, že abychom podepsali smlouvu, je nutné, abych byl OSVČ. Předpokládám, že to je dané tím, že částka přesahuje 30 tisíc. Já ale nepodnikám, mám sice ŽL, ale už dlouho deaktivovaný.

Není tedy jiná možnost, jak částku na sebe přijmout, než aktivovat si svůj ŽL, uzavřít daný obchod, a opět si ŽL deaktivovat? Není to absurdní?
Samozřejmě počítám s tím, že svůj příjem řádně zdaním. Jde mi však o to, že nechci, aby mi tímto příjmem vznikl nárok na placení nějakých podnikatelských záloh na pojištění pro další rok atp.

Jaké jsou v takovém případě možnosti?
Moc děkuji za vaše reakce a zdravím.
IP zaznamenána

Kostka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:postup při poskytnutí licence na dílo
« Odpověď #1 kdy: Leden 04, 2020 »

Dobrý den, budu hrozně vděčný za radu.
Rád bych uzavřel obchod, totiž poskytnul druhé straně licenci na dílo, které jsem vyrobil.

Má jít o částku cca 140 tisíc Kč. Jsem zaměstnaný, tohle by tedy byl vedlejší přivýdělek. Druhá strana říká, že abychom podepsali smlouvu, je nutné, abych byl OSVČ. Předpokládám, že to je dané tím, že částka přesahuje 30 tisíc. Já ale nepodnikám, mám sice ŽL, ale už dlouho deaktivovaný.

Není tedy jiná možnost, jak částku na sebe přijmout, než aktivovat si svůj ŽL, uzavřít daný obchod, a opět si ŽL deaktivovat? Není to absurdní?
Samozřejmě počítám s tím, že svůj příjem řádně zdaním. Jde mi však o to, že nechci, aby mi tímto příjmem vznikl nárok na placení nějakých podnikatelských záloh na pojištění pro další rok atp.

Jaké jsou v takovém případě možnosti?
Moc děkuji za vaše reakce a zdravím.
IP zaznamenána

Kostka

  • Newbie
  • *
  • Příspěvků: 3
Re:postup při poskytnutí licence na dílo
« Odpověď #2 kdy: Leden 04, 2020 »

Omlouvám se, v prvním příspěvku byla věta navíc, ale nenašel jsem, jak ho po sobě zeditovat, dokonce ani smazat (a vytvořit znovu). Blbým pokusem vzniklo zdublování s vlastní opravenou citací. Pardon. Nejsou tu tyhle základní funkce (mazání, editace vlastního příspěvku)?
IP zaznamenána
Stran: [1]