Jak podnikat - diskuzní fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1]

Autor Téma: roční vyúčtování daně  (Přečteno 2796 krát)

Agnes

  • Host
roční vyúčtování daně
« kdy: Říjen 29, 2008 »

Dobrá den,

chtěla jsem Vás požádat o zodpovězení mého dotazu. Zaměstnáváme dva zaměstnance. V únoru jsem udělala roční vyúčtování daně a u každého mi vznikl přeplatek. V dalším měsíci jsem přeplatek vrátila ve výplatě zaměstnanci a neposílala žádné zálohy na FU, protože jsem danou částku ze vzniklé zálohy odečetla z přeplatku. Další měsíce jsem ale toto již neudělala, nevím proč. No a nyní ke všemu je jeden ze zaměstnanců již 2 měsíce nemocný a bude až do konce roku a já mu nemohu o vzniklý přeplatek ponížit odvody záloh na FU, aby se mi to srovnalo v daňové evidenci. Prosím o radu jak to mám udělat,jestli to ještě vůbec nějak půjde. Jedná se zhruba o částku 2500,- Kč.
Moc děkuji.
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
roční vyúčtování daně
« Odpověď #1 kdy: Říjen 30, 2008 »

Druhý zaměstnanec ukončil pracovní poměr, nebo má nulovou daňovou povinnost? Pokud ano a nemáte žádné odvody záloh na daň ze závislé činnosti, které by bylo možné ponížit, tak vykážete v ročním vyúčtování daně za rok 2008 přeplatek, který vám bude na základě žádosti vrácen. Nevím, jak bude vypadat formulář na rok 2008, ale ve vyúčtování za rok 2007 byste vrácený přeplatek na dani zapsala do sloupce č. 6.
IP zaznamenána

Marie

  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 916
roční vyúčtování daně
« Odpověď #2 kdy: Leden 26, 2016 »

Dobrý den.

Při Vyúčtování odvodu daně ze závislé činnosti za rok 2014 mi vyšel přeplatek na dani 2306,-Kč. Zaplatili jsme více.  Bylo to způsobeno dodatečným Vyúčtováním za rok 2013 kvůli změně s uplatněním slevy na poplatníka u starobního důchodce.
V měsících 1-4/2015 jsem tento přeplatek postupně použila na úhradu odvodů daně ze závislé činnosti.

Prosím o pomoc, kam do Vyúčtování za rok 2015 mám onu částku 2306,-Kč uvést? Do sloupečku č. 11 za měsíce 1-4/2015, přestože platba \"fyzicky\" proběhla již v roce 2014? Nebo jinak?
Moc děkuji za pomoc -
IP zaznamenána

Zdena

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Příspěvků: 15044
roční vyúčtování daně
« Odpověď #3 kdy: Leden 31, 2016 »

Dala bych do sloupečku č. 11 za měsíce 1-4/2015, jak píšete.
IP zaznamenána
Stran: [1]